Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-17-2018, 00:52
inykiel inykiel jest offline
Kumotr

Miejscowość: Rybnik
Domyślnie

Ja przeważnie decyduję się na zwiedzanie samodzielnie. Głównie dlatego, że często unikam typowo "turystycznych" atrakcji, dlatego wolę przed wyjazdem zrobić dokładny research i samej odkrywać nowe miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2018, 01:16
dyrbal dyrbal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wolę zwiedzać samodzielnie. Nie wolę nie być popędzanym i mieć możliwość obejrzenia czego chcę i kiedy chcę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2018, 03:01
ptrompka ptrompka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Preferuję zwiedzanie samodzielne. Można odkryć wiele ciekawych miejsc, bez bycia poganianym przez przewodnika. Poza tym można przeznaczyć na dane miejsce tyle czasu ile się chce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2018, 15:40
patwan patwan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie samodzielne zwiedzanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-19-2018, 13:19
InaA InaA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że przewodnik wie co nam pokazać i potrafi w ciekawy sposób opowiadać o tym co właśnie widzimy, więc prawdopodobnie więcej wyciągniemy z takiego zwiedzania. Będąc w Japonii bardzo doceniłam gdy w jednej ze świątyń, zamiast po prostu wpuścić do niej zwiedzających, wszystkich ludzi podejmował przewodnik, opowiadając o historii tego miejsca i materiałach z jakich budynek został zrobiony. W różnych japońskich ogrodach z kolei, zazwyczaj otrzymywałam mapę, opisującą różne jego elementy i to jak się tam znalazły. Jest to na pewno ciekawsze niż samo przejście się po ogrodzie (pomimo, że na prawdę były bajeczne).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2018, 22:38
datryba datryba jest offline
Podszyszkownik

W zdecydowanej większości przypadków decyduję się na zwiedzanie samodzielne, przy wcześniejszym przygotowaniu można zwiedzić równie dużo, a czasem nawet i więcej niż z przewodnikiem. Choć nie ukrywam, że czasami przewodnicy dysponują wiedzą, której nie można znaleźć nigdzie w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2018, 23:06
Amabilis Amabilis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie wolę samodzielne zwiedzanie. Wtedy czuję prawdziwą wolność. Choć fakt faktem, wielu przewodników powie rzeczy, o których w internecie bądź na tablicach nie przeczytam...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2019, 02:27
Belphegius Belphegius jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja osobiście lubię jeździć kilka razy w to samo miejsce, raz z przewodnikiem by pokazał mi historię i najciekawsze miejsca, a później sam by wtopić się w klimat miasta i chodzić szlakami mniej uczęszczanymi przez turystów
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.