Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-27-2012, 23:08
Overek Overek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jakich kroków by się nie podjęło, trzeba pamiętać, że to nam ma być łatwiej i to my mamy coś z tego zapamiętać. Metody sprawdzone na znajomych nie muszą koniecznie działać w naszym przypadku. Ale czytanie niemieckich artykułów, filmy po niemiecku i ogólny kontakt z językiem na pewno nie zaszkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2012, 13:56
grazynanana grazynanana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja polecam naukę słówek z fiszek zaczęłam jakieś 2 miesiące temu i bardzo dużo słówek zostało mi w głowie i stosuję je w wypowiedziach. Dużą zaletą fiszek jest to, że można się z nich uczyć np. w autobusie Trzeba tylko dostosować poziom do swojej znajomości języka i stąd już droga jest prosta, naprawdę gorąco polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2012, 22:35
minakiel minakiel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pamiętam, że do różnych egzaminów ustnych czy pisemnych przydały mi się książeczki z serii: "Deutsch. Repetytorium tematyczno-leksykalne.'' To książki polskiego wydawnictwa, wiem że były też jakieś dotyczące Wirtschaftsdeutsch, ogólnie bardzo pomocne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2012, 13:18
kaaarolina171 kaaarolina171 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja czytam artykuły w internecie, tam zawsze znajduję wiele słówek, których nie znam. Ostatnio kupiłam repetytorium leksykalne wydawnictwa Edgard, jest tam kilkanaście czytanek i do każdej z nich wypisane są słówka. Gorąco polecam czytanie artykułów oraz książek, na internecie jest ich coraz więcej, to o wiele lepsza opcja niż uczenie się z różnych podręczników
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 13:37
MegiLena's Avatar
MegiLena MegiLena jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Do poszerzania słownictwa polecam w szczególności :
- oglądanie niemieckiej telewizji, to jest skarbnica wiedzy jeśli chodzi o słownictwo, człowiek uczy się rozumieć słowa z kontekstu, ponadto jak nie zna jakiegoś słowa ma możliwość sprawdzania go w słowniku i zarazem w taki sposób uczy się szybciej, gdyż kojarzy słowo z obrazem ukazanym przez tv

- ponadto ja czasami bawię się w wymyślanie polskich słów, po czym wchodzę na internetowy słownik i sprawdzam je w innych językach - przez co też można poszerzyć swój zasób słownictwa

- oprócz tego polecam takie czasopismo jak Deutsch Aktuell - dostępne w Polsce, lub niemieckie gazety

- czytanie książek bardzo dużo daje

- polecam również słowniki tematyczne, leksykalne itp. - zazwyczaj jest w nich sporo różnych artykułów, poza tym są one podzielone na tematyczne słownictwo, dzięki czemu można łatwo sobie wszystko w głowie poukładać

To takie moje osobiste doświadczenia z poszerzaniem słownictwa, mam nadzieję, że coś pomogłam, życzę powodzenia .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2015, 19:35
Martyna_H Martyna_H jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ze słowników tematycznych polecam "Großer Lernwortschatz. Deutsch als Fremdsprache" (wyd. Hueber).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2016, 13:22
paulinakw paulinakw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem najlepszym żródłem słowek jest żywy język. Słowniki i leksykony są bardzo przydatne, jednak z mojego doświadczenia wynika, że zapamiętujemy mniej i szybciej tracimy zapał do pracy z takimi książkami. Czytam literaturę niemiecką i austriacką. Jednak jakiś czas temu dla wprawy zaczęłam czytać polskie ksiązki w tłumaczeniu na niemiecki. Trochę z ciekawości, jak inni tłumacze radzą sobie z tłumaczeniem literackim. Taka lektura pokazuje nam warsztat danego tłumacza i przy okazji poznajemy nowe słownictwo czy wyrażenia. Parę razy zdarzyło mi się znaleźc błędy w tłumaczeniach, a uczyć można się również na cudzych błędach

Ostatnio edytowane przez majadz : 07-07-2018 o 14:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2016, 21:25
klau.koszela klau.koszela jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Czytanie wiadomości po niemiecku. Plus czytanie rzeczy na temat własnych zainteresowań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2016, 12:57
Szpak Szpak jest offline
Kumotr

Miejscowość: Wiedeń
Domyślnie

Moim zdaniem jakakolwiek książka może poszerzyć Twoje słownictwo - ważne, by była:
1. interesująca (dla Ciebie)
2. po niemiecku

Czytasz i nawet nie czujesz, jak się uczysz .

Ostatnio edytowane przez majadz : 07-08-2018 o 23:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2016, 21:18
olka1976 olka1976 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mmaarrttaa Pokaż post
Także zgadzam się z poprzedniczkami, że najlepiej uczyć się słownictwa np. czytając książki, niekoniecznie jakieś ambitne
Zgadzam się. Książki dla dzieci, komiksy, odpowiedniki Harlequinów.
Prosty język, nieskomplikowana fabuła. Nawet jak nie znacie jakiegoś słowa, to się domyślicie z kontekstu.

Ostatnio edytowane przez majadz : 07-07-2018 o 14:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.