Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-10-2015, 21:27
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aleksandra lipa Pokaż post
Ciężko jest zacząć, szczególnie obrać jakąś specjalizację...Biura tłumaczeń szukają ludzi z doświadczeniem, no tak ale jak to doświadczenie zdobyć jeśli nikt nie chce dać ci szansy?
nie zgodzę się. obecnie biura tłumaczeń są bardzo przychylne, jeśli chodzi o taką współpracę.
czy to praktyki do szkoły, wolontariat, płatny staż czy nawet praca na cały etat. najważniejszymi kryteriami są znajomość języka (potwierdzona stosownymi dokumentami), dobra znajomość języka polskiego i EWENTUALNIE jakieś wcześniejsze doświadczenie w tłumaczeniach. wiadomo, że jakoś zacząć trzeba.
to nie jest już jakaś twierdza nie do zdobycia, naprawdę. wystarczy dobrze poszukać, złożyć propozycję i czekać na odzew. to nic nie kosztuje, a zawsze pokaże, że istniejesz. przecież pracodawca nie zapuka do drzwi. trzeba samemu o siebie walczyć. powodzenia życzę.
Stary 01-11-2015, 18:17
alksiez alksiez jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czytając ten temat poczułem się nieco lepiej ze świadomością, że minimalne doświadczenie już mi się udało załapać, choć do pracy jako tłumacz jeszcze daleko... Ale tłumaczenie w wolontariacie dla KhanAcademy brzmi interesująco
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2015, 18:30
Malgorzata Perszutow Malgorzata Perszutow jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cięzko jest zacząć, moim zdaniem trzeba być niestety trochę "namolnym" czyli wysyłać cv nawet tam, gdzie o nie nie proszą. Ja w kilku miejscach zaczęłam w następujący sposób: nie proponowałam wolontariatu, ale jedno małe zlecenie na próbę(ponieważ nie mogłam pochwalić się udokumentowanym doświadczeniem). Zawsze udawało mi się w ten sposób nawiązać dalszą współpracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2015, 21:21
Karolina92 Karolina92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osoby bez doświadczenia na początku powinny zainteresować się praktykami i stażami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2015, 12:31
juliazet juliazet jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli zależy nam na doświadczeniu dobrze jest też zrobić kilka tłumaczeń jako praca wolontariacie. Istnieją specjalne strony, które zrzeszają instytucje pozarządowe, szukające również chętnych do tłumaczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2015, 22:56
elaaa8989's Avatar
elaaa8989 elaaa8989 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Koszalin
Domyślnie

osobiście nigdy nie spotkałam się z ogłoszeniem o pracę do biura tłumaczeń, w którym nie wymagano by doświadczenia w pracy, jako tłumacz (najchętniej popartego jeszcze referencjami). Moim zdaniem, aby załapać się do jakiejś agencji najlepiej zrobić sobie papiery na tłumacza przysięgłego....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2015, 12:23
aleksandra lipa aleksandra lipa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Strasznie ciężko jest zacząć. Ja pracuję w Anglii jako koordynator projektów tłumaczeniowych i mam narzucone z góry, że muszę wybierać tłumaczy, którzy przetłumaczyli już wiele projektów dla naszego biura. Jest to nie w porządku wobec tłumaczy, którzy mają mniejsze doświadczenie. Praktycznie, nie daje się im żadnej szansy. Sama zaczynam jako wolny tłumacz i wiem, że jest ciężko by ktoś dał ci szansę pokazać swoje umiejętności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2015, 12:48
pacynka's Avatar
pacynka pacynka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Muszę przyznać, że wasze wpisy mnie nieco przygnębiły.. Oczywiście liczyłam się z tym, że rozpoczęcie pracy w tym zawodzie nie należy do najłatwiejszych, ale do tej pory myślałam, że jakoś to będzie ;p
Chciałabym jeszcze raz nawiązać do wątku studiów podyplomowych - uważacie, że to nie ma sensu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2015, 20:36
Kadrab Kadrab jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pacynka Pokaż post
Muszę przyznać, że wasze wpisy mnie nieco przygnębiły.. Oczywiście liczyłam się z tym, że rozpoczęcie pracy w tym zawodzie nie należy do najłatwiejszych, ale do tej pory myślałam, że jakoś to będzie ;p
Chciałabym jeszcze raz nawiązać do wątku studiów podyplomowych - uważacie, że to nie ma sensu?
Przygnębienie? A dla mnie to motywacja, żeby zacząć działać na serio. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2015, 23:00
Karolina92 Karolina92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie również przytłacza myśl, że w biurach tłumaczeń przyjmuje się głównie osoby z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Oczywiście nie ma w tym nic złego ale szkoda, że praktycznie nikt nie chce dać szansy studentom w trakcie/zaraz po studiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.