Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-15-2017, 15:06
marta96kotlin marta96kotlin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

włoski,, włoski. hiszpański dziś jest zbyt popularny i ciężko dostać dobrą pracę znając ten język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 00:36
patjan patjan jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z praktycznego punktu widzenia, hiszpański jest bardziej przydatny i popularny, w większej ilości państw ludzie się nim posługują, a co jest dodatkowym plusem - jest dość łatwy w nauce i przyjemny, bardzo melodyjny, ale z drugiej strony, rozumiem dylemat, bo sama chętnie wybrałabym oba na raz, ale póki co, stanęło na hiszpańskim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 01:20
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oba języki są bardzo podobne, jeśli chodzi o gramatykę, struktury leksykalne, melodyjność czy łatwość przyswajania. Wybór zatem uzależniłabym od perspektyw, jakie mi daje znajomość każdego z nich.
Nie polecam natomiast nauki obu w tym samym czasie. Z autopsji wiem, że kończy się to pomieszaniem z poplątaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2017, 12:28
nxnx nxnx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam, że gramatyka włoska jest bardzo skomplikowana, tak samo jak francuska.
Hiszpański w porównaniu do włoskiego jest podobno łatwiejszy. I ładniej brzmi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2017, 00:22
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nxnx Pokaż post
Słyszałam, że gramatyka włoska jest bardzo skomplikowana, tak samo jak francuska.
Hiszpański w porównaniu do włoskiego jest podobno łatwiejszy. I ładniej brzmi
Z tą trudnością bym polemizowała. Wiadomo, każdy człowiek ma inny stopień przyswajania wiedzy. Z mojego punktu widzenia, problemy dla Polaków zaczynają się wraz z trybem Subjuntivo (hiszp) i Congiuntivo (wł). Według mnie Subjuntivo jest bardziej rozbudowane niż Congiuntivo, ale to moje odczucie.
Z drugiej strony, w hiszpańskim musisz użyć Subjuntivo,bo tak nakazuje gramatyka i tak się mówi. We włoskim- gramatyka swoje, a Włosi swoje- Congiuntivo znajdziesz w książkach, a nie na ulicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2017, 08:29
Podszyszkownik

Domyślnie

dokładnie. a nawet jeśli Włosi je znają, to i tak nie używają w codziennym życiu. Congiuntivo przydaje się chyba jedynie do czytania książek napisanych bardzo literackim i wysublimowanym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2017, 23:41
Podszyszkownik

Domyślnie

Albo do pokazania poziomu swojej elokwencji Jeśli obcokrajowiec używa congiuntivo, to zyskuje podziw i zachwyt włoskiej audiencji....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 07:00
Podszyszkownik

Domyślnie

Na moich znajomych wrażenie robi już ktoś,kto zna jakiekolwiek słówka ponad pizzę i lasagne chyba są mało elokwentni, muszę im to powiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 09:34
ewamewa ewamewa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam hiszpański - piękny jezyk i według mnie wcale nie tak trudny w nauce. Myślę, ze jego przewaga nad włoskim polega na tym, ze posługuje sie nim wielu ludzi na swiecie (większość Ameryki Łacińskiej).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 10:15
AleksandraKrab AleksandraKrab jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja polecam włoski, lub jeśli masz taką możliwość w ogóle, to... portugalski. Jest bardzo podobny do hiszpańskiego, a specjalistów od niego zdecydowanie mniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.