Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-09-2015, 11:17
wpcontent wpcontent jest offline
Kumotr

Domyślnie

Akcentu można się nauczyć, ale czasami potrzeba wielu lat i codziennej praktyki, aby nabyć taki akcent. Dużo zależy też od samego wrodzonego głosu, np piosenkarki o wiele łatwiej przyswajają angielski akcent.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2015, 15:36
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Może jest coś online.
np [url]http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/pron/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2015, 11:20
domalewska domalewska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam oglądanie filmów z angielskimi aktorami i może dodatkowo napisami. Można zawsze zastopować, powtórzyć jakiś wyraz, albo jeszcze lepiej cale zdanie, z poprawnym akcentem zdaniowym i z porównać swoją szybkość wymowy z naturalną dla native speakera szybkością.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-30-2015, 10:42
boron boron jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Najlepszym takim kursem jest wyjazd za granice, lub przebywanie i czesta rozmowa z native speakeramiDobrym pomyslem jest zapoznanie sie ze studentami z UK przyjezdzajacych do Polski w ramach programu Erasmus.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-30-2015, 14:45
Elwira22 Elwira22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem czy są jakies kursy ale napewno są książki o fonetyce. Na studiach jest taki przedmiot gdzie ucza wymowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2015, 10:49
iambic iambic jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie słyszałam o takich kursach. Polecam osłuchiwanie się z językiem podczas oglądania filmów, seriali, programów oraz kurs "Say It Right" na płycie CD.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2015, 13:08
br0neek br0neek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej wyjechać za granicę. Człowiek wtedy osłuchuje się z danym akcentem i sam zaczyna próbować go używać. Inną opcją są zajęcia z fonologii i fonetyki, aczkolwiek nie wiem czy poza filologią angielską inne kierunki studiów oferują uczestnictwo w takich zajęciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2015, 05:05
Dagma Dagma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jestem pewna, czy takie kursy istnieją, poza studiami filologicznymi... "How now brown cow" to jedna z ciekawszych książek do nauki akcentu brytyjskiego. Poza tym, ważne jest osłuchanie się z językiem, więc warto oglądać filmy w danym akcencie. Najlepszym kursem jest obcowanie z językiem, najlepiej więc wyjechać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2015, 13:13
macgrabarian's Avatar
macgrabarian macgrabarian jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kursy nic nikomu nie pomogą jeśli się nie będzie pracowało nad wymową i akcentem samemu. To samo tyczy się słuchania native speaker'ów. Wszyscy mamy do czynienia z native angielskim bez przerwy, ale to w żaden sposób nie przekłada się na umiejętność mówienia tak samemu. Ba, jeśli nie jest się świadomym istnienia danego dźwięku, tudzież różnicy między np. polskim a angielskim [t] to nawet się tego nie usłyszy, choćby się słuchało całe życie. Dokładnie tak samo jak przyglądanie się grającemu skrzypkowi nie jest uczeniem się gry na skrzypcach.
Osobiście polecam nagrywać się. To najlepszy sposób na wykrycie niedociągnięć we własnej wymowie, których inaczej nawet się nie słyszy. Nagrywać, słuchać, brać korektę, i tak w kółko. Zgadzam się również, że 'How Now Brown Cow' jest bardzo przydatnym źródłem, ale właśnie ćwiczeń - samo czytanie, nawet na głos, nic nie da. Nagrywać, słuchać, poprawiać. Swego czasu nagrałem prawie całą tę książkę - setki czytanek, straszna mordęga, pod koniec byłem bliski załamania nerwowego, ale pomogło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2015, 12:12
jcieslak94 jcieslak94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wątpię, żeby istniały takie kursy i tak naprawdę myślę, że innego sposobu na nauczenie się prawidłowej wymowy niż studia filologiczne nie ma. Słuchanie, oglądanie filmów czy nawet rozmowa z native speakerem nic tu nie da jeżeli nie jest się świadomym istnienia dźwięków, tego jak się je produkuje i powtarzania ich tak długo aż wejdą nam w nawyk- tak zwana muscle memory.
Ba, nawet ludzie po dwóch latach studiów i zajęć praktycznej nauki angielskiego często mają niedoskonałą wymowę i można na wyższych latach zauważyć ogromnąe różnice w wymowie poszczególnych studentów. Oczywiście, pewne predyspozycje są potrzebne i niektórym przychodzi to łatwiej, ale bez ćwiczeń nic się nie zrobi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.