Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-11-2013, 19:46
markarseilmi markarseilmi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez BRRRKNSTOCK Pokaż post
Zdziwiło mnie to, że pracodawca najchętniej przyjmuje osoby o niskiej znajomości niemieckiego - wymagany jest poziom A2.
Może dlatego, że specjalista zażądałby wyższej stawki? Myślę, że podobnie jest właśnie z help deskami. Zagranicznym firmom opłaca się otwierać interes w Polsce, bo jak na ich możliwości niewiele muszą nam płacić, a my się i tak będziemy cieszyć. Dorzucą kartę multisportu i pracownik zadowolony!

Gdyby chcieli otworzyć interes u siebie lub poszukać w Polsce doświadczonych informatyków na przykład z francuskim (to ze świecą szukać), sporo by ich to kosztowało.

Poza tym w 100% zgadzam się z poprzedniczką. Ja postaram się takie firmy omijać szerokim łukiem, niestety jedno złe doświadczenie bardzo mnie zniechęciło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 11:22
MariaAnna MariaAnna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak jak już zostało wspomniane, każda praca umożliwiająca kontakt z językiem jest cenna (nawet jeśli tylko i wyłącznie z tego powodu ).
W tym przypadku przede wszystkim ważne jest, że można podnieść swoje umiejętności mówienia i rozumienia. Szczególnie biorąc pod uwagę, że rozmowa przez telefon jest dość dużym wyzwaniem dla kogoś, kto uczy się języka. Przede wszystkim można nabrać odwagi i poczuć się pewniej, a jak wiemy jest to bardzo ważne, bo sama znajomość języka nie wystarczy, żeby się nim posługiwać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 11:41
Natalia94 Natalia94 jest offline
Kumotr

Domyślnie

"Zdziwiło mnie to, że pracodawca najchętniej przyjmuje osoby o niskiej znajomości niemieckiego - wymagany jest poziom A2. Przecież taka osoba ledwo poradzi sobie przy wakacyjnym wyjeździe do Niemiec, a w jaki sposób ma wytłumaczyć klientowi jakiś techniczny problem?

Zobaczymy, co czas pokaże, jednak myślę że wszystkiego warto spróbować.[/quote]

Ja myślę, że większość pracodawców i tak na rozmowie kwalifikacyjnej sprawdza nasze umiejętności językowe. Większość ludzi i tak ma chyba tendencje do zawyżania poziomu swoich umiejętności.
Byłam ostatnio na rozmowie w sprawie pracy w firmie transportowej, potrzebowali właśnie kogoś z językiem niemieckim. Po krótkiej rozmowie dostałam zadanie, którym właśnie sprawdzali moje umiejętności. Musiałam zadzwonić do potencjalnego klienta i dowiedzieć się konkretnych informacji. Potem dowiedziałam się, ze dają własnie takie zadania na rozmowach wszystkim kandydatom, bo dużo osób przychodzi i twierdzi że super zna język a jak mieli zadzwonić to nagle rezygnowali i wychodzili z rozmowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 23:39
syswit syswit jest offline
Kumotr

Domyślnie Praca w callcenter

Ja właśnie zamierzam rozpocząć pracę w telefonicznej obsłudze klientów niemieckojęzycznych, w branży IT :-). Oczywiście jak się do tej pracy dostanę. Mam nadzieję, że dzięki tej pracy wykształcę swój język specjalistyczny. Jeśli chodzi o moje dotychczasowe doświadczenie, to pracowałam w polskim callcenter. Uważam, że możliwość rozwoju w tego typu pracy zależy od różnorodności tematyki, z którą dzwonią klienci. Jeżeli tematy rozmów się w dużej mierze powtarzają, to rzeczywiście praca taka może być monotonna i nierozwijająca. Duże znaczenie ma też poziom intelektualny naszego rozmówcy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2013, 13:42
kpiotrowska kpiotrowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czy również macie doświadczenia, że wynagrodzenie w callcenter obcojęzycznym jest nieadekwatnie niskie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2013, 20:47
markarseilmi markarseilmi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgodnie z moim doświadczeniem - nieadekwatnie niskie, ale również wyższe od standardowego, niestety
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2013, 18:07
nutka nutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

tak, wyższe od standardowego, ale jednak nieadekwatne jeśli ktoś włada często więcej niż jednym językiem obcym, obciążony jest dużym stresem, jak to w call center bywa i pracuje często na zmiany. dla osoby zaraz po studiach i jako pierwsza praca to w sam raz. ja wytrzymałam rok, ale już ledwo... mimo wszystkich wymienionych negatywów, to jednak jest to dobre ćwiczenie, by nabrać takiej płynności w mówieniu i pozbyć się ewentualnych zahamowań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2013, 18:23
joozefina joozefina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mimo wszystko,jest to jakiś sposób na ciągły kontakt z językiem,więc dlaczego nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2013, 19:42
kit kit jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wielu moich znajomych pracuje na takim stanowisku i pomijając monotonię tej pracy, osoby które nie były po filologii, a spędziły kilkanaście miesięcy w innych krajach (posługując się językiem angielskim) właśnie w call center podreperowały sobie poprawność językową. Polecam więc. Ale na krótko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2013, 19:51
JolaJo JolaJo jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W większości call center to prawda, że nie oczekują biegłej znajomości języka, chodzi raczej o dobrą. Dla osoby z biegłym językiem będzie to raczej tzw. przechowalnia na trudne czasy. Z doświadczenia znajomych i moich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.