Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-21-2013, 22:43
LGrzegorzak's Avatar
LGrzegorzak LGrzegorzak jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Smile

call center to były moje pierwsze prace, mimo kiepskich doświadczeń z projektami sprzedażowymi, bardzo ceniłam sobie tę pracę ze względu na ciągły kontakt z językiem mówionym, pamiętam, że miałam po wakacjach poprawkę na studiach z praktycznego i takie ćwiczenie w call center mi się przydało do zaliczenia. Wypisywałam sobie różne zwroty, które miałam przyswoić i wplatałam je w swoje pytania itd. Osobiście polecam jednak helpdesk, są to rozmowy przychodzące i nic nie trzeba nikomu na siłę wciskać, tylko rozwiązywać problemy.

Ostatnio edytowane przez rentaa : 04-08-2016 o 01:54. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2013, 23:26
nataliakl nataliakl jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również uważam, że ćwiczenie języka w sytuacji gdy nie trzeba nikomu nic wciskać jest przyjemniejsze i na pewno dużo swobodniejsze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 09:55
zuzana92 zuzana92 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

na pewno jest to dobry sposób, bo zarówno masz kontakt z językiem, jak i jest to już jakieś zawodowe doświadczenie związane z językiem. Warto jednak połączyć to z innymi formami nauki, praktykami, stażami - zdecydowanie. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 11:14
olaz olaz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wprawdzie pracowałam z polskojęzycznym Call Center, mimo to, gorąco odradzam, przynajmniej dla mnie było to nie do zniesienia. Czułam się jak automat, bardzo monotonna praca, a jednak a szefowa z jakiś tajemniczych powodów była ze mnie wybitnie zadowolona;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 14:37
kejlij kejlij jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

koleżanka pracuje i zrobiła duże postępy. Myślę jednak, że miało to miejsce ze względu na fakt, że ma dużo obcokrajowców w pracy i dużo z nimi rozmawia...Same rozmowy z klientami to nie wszystko, uczy się tylko wyuczonych formułek.
Stary 04-23-2013, 11:31
ewaj ewaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie lepsze od call center jest helpdesk. Fajnie, że jest zapewniony kontakt z językiem, można nauczyć się dużo nowych zwrotów a firmy często wysyłają takich pracowników na kursy doszkalające.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2013, 23:51
bo2joan bo2joan jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że jeżeli taka praca miałaby polegać na zwykłym telemarketingu, to wtedy rzeczywiście byłaby męcząca, a w ogóle bardziej niż kontakt z językiem liczy się tam ilość pozyskanych klientów. W przyoadku HelpDesk natomiast ma się kontakt z językiem z branży IT, kontakty nie wiążą się z żadną nahalną sprzedażą, no i moim zdaniem to jest już lepsze zajęcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-28-2013, 12:12
olak olak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Macie rację, helpdesk zdecydowanie może pomóc zdobyć ważne doświadczenie językowe, a poza tym także pomóc nauczyć się panować nad stresem w różnych sytuacjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2013, 14:36
BRRRKNSTOCK BRRRKNSTOCK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pracowałam przez rok w Call Center w języku polskim , z wyjątkami prowadziłam też rozmowy i pisałam maila w jezyku angielskim. Teraz mam szansę podjąć taką pracę po niemiecku. Zdziwiło mnie to, że pracodawca najchętniej przyjmuje osoby o niskiej znajomości niemieckiego - wymagany jest poziom A2. Przecież taka osoba ledwo poradzi sobie przy wakacyjnym wyjeździe do Niemiec, a w jaki sposób ma wytłumaczyć klientowi jakiś techniczny problem?

Zobaczymy, co czas pokaże, jednak myślę że wszystkiego warto spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2013, 15:20
oliwiatom oliwiatom jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witajcie, mało komfortowa praca. Przeszłam rozmowę kwalifikacyjną i testy w języku obcym do Arvato, na szczęście nie podjęłam pracy w tak wielkiej firmie. Wiem, że że to bardziej męcząca praca-totalna eksploatacja-niż przy recepcji w sezonie w ośrodku nadmorskim.Język swoją droga, ale za jaką cenę, stres, ból, zesztywnienie w barkach, nie sa to warunki dobre dla higieny umysłu. Ponadto trzeba czuć bluesa i tym żyć. Sam język w dziale Vodafone czy drukarek itp nie wystarcza. trzeba być specem. Ponadto com istotne- nalezy bardzo szybko i prawidłowo podejmować decyzje, np. w kwestii przedłużania umowy z klientami.

Tak naprawdę pogłębic wiedzę językową mozna przez kontakt-wyjazd-częsty pobyt za nasza granicą, poprzez zajęcia w ambitnym gronie i zajmowanie się sprawami mentalnie nas wzbogacającymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.