Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-06-2016, 18:41
Romusen Romusen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Japanese Language Proficiency Test (JLPT)

Czwartego grudnia w Warszawie można było podejść do egzaminu JLPT. Czy ktoś z was to zrobił? Jak wrażenia? A może podchodziliście do niego wcześniej? Macie jakieś strategie albo podręczniki które polecacie?

Ja zdałam w lipcu tego roku N2, było to moje pierwsze podejście, więc czuję się bardzo podbudowana. Teraz uczę się do N1, korzystając z podręcznika Kanzen Master do gramatyki, a poza tym po prostu ucząc się wszystkich słówek jakie znajdę i dużo czytając.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2016, 15:57
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdawałam kilka lat temu, wiedzę jakąś miałam, więc przygotowywałam się do materiałów znalezionych w internecie, gdzie były wymienione najważniejsze słówka i zagadnienia. Sam test moim zdaniem nie był zbyt trudny, ale trochę brakowało czasu na słuchaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2016, 21:42
Podszyszkownik

Domyślnie

A jaki poziom zdawałaś, jeśli mogę spytać? Co do słuchania się zgodzę - szybko przechodzą od zadania do zadania i tak przez 50 minut bez przerwy... Ja się już trochę wyłączyłam w pewnym momencie, zwłaszcza że wcześniej były przecież 2 godziny części leksykalno-gramatycznej i czytania ze zrozumieniem. Ale było warto
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2016, 14:04
keichan keichan jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja również zdałem N2 w lipcu tego roku. Uczyłem się do niego właśnie z 日本語完全マスター ( zielona do gramatyki, niebieska do słownictwa i brązowa do tekstów). Były o tyle dobre, że zawierały zadania typowe dla tego testu i o identycznym poziomie trudności. Jakkolwiek strasznie nudno było powtarzać te same schematy dla każdego działu czy konstrukcji gramatycznej i potem robić zadania w identycznej formie, to można się w ten sposób przygotować do JLPT. Teraz korzystam głównie ze słowników kanji i gramatycznych (nie planuję na razie N1).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2017, 17:47
mbied mbied jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdawałam N5 i N4 chodząc tylko na kursy w prywatnej szkole języka, a N3 zdałam na pierwszym roku japonistyki, i do tego powtarzałam w sumie tylko kanji, z nieoficjalnej niestety listy, którą znalazłam w internecie.
Niestety nie ma chyba oficjalnych list kanji wymaganych na każdy poziom (jeżeli są to przepraszam, i proszę o linka )

Podoba mi się, że wszystkie odpowiedzi zaznacza się na jednej karcie i że wszystkie są ABCD, wszystko jest czytelne i nie ma obaw, że zrobisz błąd przy pisaniu.

Najbardziej wyczerpująca za każdym razem była dla mnie część ze słuchaniem. Przy tylko jednokrotnym puszczaniu zadań trzeba być mocno skupionym przez te 50min! Wcześniej zdawałam egzaminy z angielskego (FCE, CAE) i myślałam, że dwukrotne puszczanie zadań to norma... widać nie na japońskich egzaminach...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2017, 20:43
sakura9203 sakura9203 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdawałam N1 w grudniu 2015 roku, przygotowywałam się wtedy w oparciu o podręczniki z serii Nihongo noryoku shiken tettei toreningu. Jak większość tego typu serii, także i ta składa się z 4 części: słuchanie, pisanie, gramatyka i słownictwo. Wszystkie bardzo mi się podobały oprócz tej do słownictwa. Wiem też, że bardzo dużo osób korzysta właśnie z Kanzen masta i bardzo sobie te podręczniki chwalą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 12:20
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mbied Pokaż post
Zdawałam N5 i N4 chodząc tylko na kursy w prywatnej szkole języka, a N3 zdałam na pierwszym roku japonistyki, i do tego powtarzałam w sumie tylko kanji, z nieoficjalnej niestety listy, którą znalazłam w internecie.
Niestety nie ma chyba oficjalnych list kanji wymaganych na każdy poziom (jeżeli są to przepraszam, i proszę o linka )
Nie ma w ogóle żadnych oficjalnych list, niestety - ani kanji, ani słownictwa, ani gramatyki. Wszystkie podręczniki do JLPT są pisane bardziej na wyczucie autorów :P

Cytat:
Najbardziej wyczerpująca za każdym razem była dla mnie część ze słuchaniem. Przy tylko jednokrotnym puszczaniu zadań trzeba być mocno skupionym przez te 50min! Wcześniej zdawałam egzaminy z angielskego (FCE, CAE) i myślałam, że dwukrotne puszczanie zadań to norma... widać nie na japońskich egzaminach...
Tak bardzo się z tym zgadzam. Ja czytałam gdzieś wcześniej, że każde zadanie puszczają tylko raz, ale za to myślałam, że będą jakieś przerwy między zadaniami czy coś, a nie jakaś minuta przerwy na 50 minut zadań...

Ostatnio edytowane przez justczak : 05-15-2017 o 00:45. Powód: Brak przecinka przed "że"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2020, 16:31
Hikari Hikari jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A co sądzicie o braku części ustnej?
Słyszałem już opinie Japończyków jak to znali osoby po N2, ale umiejętności komunikacyjnych zero. Strasznie narzekali na brak mówienia, i rzeczywiście. Jaki cel ma nauka języka na egzamin bez mówienia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2020, 09:39
pawell pawell jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dobre biuro wirtualne [url]http://www.optioffice.pl[/url] udostępniają prestiżowy adres biurowca w Warszawie. Oferują kompleksowe wsparcie sekretarskie, administracyjne, prawne i księgowe. Odbiorą pocztę, powiadomią o niej i w razie potrzeby odeślą pod wskazany adres. Zeskanują maile, umówią na spotkanie lub je przesuną w Twoim imieniu. Dodatkowo biuro wirtualne Warszawa [url]http://www.optioffice.pl[/url] można skorzystać z profesjonalnie przygotowanych sal konferencyjnych dostępnych na godziny. Otrzymujesz również numer telefonu stacjonarnego, numer faksu oraz w razie potrzeby w Twoim imieniu wypełnią i złożą wnioski do KRS i US . Warto wynjąć biuro wirtualne Warszawa [url]http://www.optioffice.pl[/url] bo mają niskie ceny i elastyczne warunki dopasowane do potrzeb klienta. Biuro wirtualne Warszawa [url]http://www.optioffice.pl[/url] wspierają swoich klientów na każdym etapie prowadzenia ich działalności, by mogli odnieść sukces i realizować swoje marzenia.Biuro wirtualne Warszawa [url]http://www.optioffice.pl[/url] stwarza idealną i korzystna atmosferę do pracy i odciąża swoich klinetów w obowiązkach sekretarskich, aby Ci mogli poświęcic swój czas na to co najistotniejsze w ich karierze. Biuro wirtualne Warszawa [url]http://www.optioffice.pl[/url] to oszczędność czasu i pieniedzy. Biuro wirtualne Warszawa [url]http://www.optioffice.pl[/url] zaprasza do kontaktu i owocnej współpracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.