Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-05-2020, 21:26
Hikari Hikari jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W sumie to nie wiem. Lubię oba, jednak ostatnio bardziej skłaniam się ku włoskiemu, który zdaje się być łatwiejszy i bardziej zabawny dla ucha.
Hiszpański jest okej, ale raz, że jest zbyt powszechny, a dwa to jest strasznie zróżnicowany że względu na warianty. Który hiszpański jest dla Was taki ,,piękny"? Urugwajski? Kastylijski? Kubański? Argentyński? Sewilski?
Włoska wymowa zdaje się być znacznie bardziej elastyczna, ale i bardziej naturalna z brzmienia dla Polaka (podobnie jak japońska). W hiszpańskim dużo sssseplenienia i jeszcze ten ,,charczący" dźwięk J (ha), problematyczne R. Wprost odwrotnie jest w argentyńskim hiszpańskim, który posiada liczne wpływy włoskie przez tamtejszych emigrantów, jednak nie planuję wyjazdu do Ameryki, więc nie widzę sensu nauki tej wersji. Szkoda, bo ze wszystkich podoba mnie się najbardziej.

No a poza tym nie wiem czemu, ale zawsze odnosiłem (być może mylne) wrażenie, że Włochy i włoska sztuka/kultura są bardziej ,,na poziomie" niż ta z krajów hiszpańskojęzycznych w których aż roi się od taniego erotyzmu.
Nie zawsze to co najpowszechniejsze jest najcenniejsze, ale nie zawsze też to co mniej znane przyniesie więcej korzyści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2020, 11:12
pawell pawell jest offline
Kumotr

Domyślnie

Sprzedaż gotowych spółek Warszawa [url]www.optioffice.pl[/url] Oferujemy sprzedaż gotowych spółek z o.o i komandytowych [url]www.optioffice.pl[/url] Warszawa. Nasze gotowe spółki mają czystą historię, nie posiadają zadłużenia, ani zobowiązań finansowo-handlowych. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa [url]www.optioffice.pl[/url] cechuje brak ukrytych kosztów. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa [url]www.optioffice.pl[/url] ma duży wybór kodów PKD, numer NIP, REGON, KRS, VAT i rachunek bankowy. Gotowe spółki na sprzedaż [url]www.optioffice.pl[/url] są zarejestrowane w Warszawie pod prestiżowym adresem naszego biura wirtualnego w centrum miasta. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa [url]www.optioffice.pl[/url] posiada wszystkie wymagane dokumenty i deklaracje podatkowe, co jest potwierdzone aktem notarialnym. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa [url]www.optioffice.pl[/url] dysponuje kilkudziesięcioma spółkami o różnej osobowości prawnej, każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie formalności urzędowe są po naszje stronie. Mamy korzystne ceny. Zapraszamy do sprzedaż gotowych spółek Warszawa [url]www.optioffice.pl[/url]. Gwarantujemy transakcje zgodnie z obowiązującym prawem, szybko i skutecznie. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa [url]www.optioffice.pl[/url] dla każdego ambintego przedsiębiorcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.