Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-18-2018, 15:21
Początkowa Początkowa jest offline
Kumotr

Domyślnie

O rany tetaz UW Japonistyka wieczorowa mnie chce.
Papiery złożyłam na UŚ anglistyka z japońskim. Teraz już naprawdę mam dylemat.
Czy ktoś może kończył tu japonistykę na UW?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2018, 22:24
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciężki wybór. Szczerze mówiąc jako prawie absolwentka sinologii bez żadnej specjalizacji (nie mieliśmy takiej opcji, by wybrać) bardziej doceniałabym tę specjalizację, jaką oferuje UŚ. Wydaje mi się, że biura tłumaczeń inaczej patrzą na kogoś po "czystej" filologii, a inaczej na kogoś kto faktycznie uczył się technik tłumaczenia. Trafny dobór słownictwa, dopasowanie stylu, itp. to bardzo ważne czynniki wpływające na efekt końcowy tłumaczenia. Na specjalizacji tłumaczeniowej będziesz ćwiczyć na bieżąco warsztat tłumacza, podczas gdy na filologii po prostu ćwiczysz język.
Druga rzecz to to, że dwie filologie to ogrom pracy. Naprawdę.

Z drugiej strony (a może nawet już trzeciej), po filologii angielsko-chińskiej mogłabyś iść na kurs tłumaczeniowy, więc taka "czysta" filologia też niczego nie wyklucza. O ile będzie Ci się chciało tyle lat uczyć No i na UAMie są super wykładowcy (nie wiem jak na UŚ, być może tamci też są dobrzy).

Podsumowując, zależy czego chcesz. Pamiętaj też, że w trakcie studiów możesz zmienić zdanie i stwierdzić, że kariera tłumacza nie jest dla Ciebie. Może na przykład stwierdzisz, że chcesz być lektorem języka obcego albo pracować w firmie? Z tego powodu, myślę że ostatecznie wybrałabym kierunek na UAMie. Oczywiście to moje zdanie i absolutnie się nim nie sugeruj, ale mam nadzieję że moje przemyślenia pomogą i że nie są tak chaotyczne, jak mi się wydaje

EDIT: Zerknęłam jeszcze na posta o japonistyce, na którą Cię przyjęli. Ja jestem niedoszłą japonistką (dostałam się na sino i na japo, po czym zrezygnowałam z japo, na które planowałam iść od gimnazjum) i z jednej strony bardzo żałuję (o wiele bardziej lubię Japonię niż Chiny), ale z drugiej strony wydaje mi się, że z chińskim jest więcej ofert pracy. Mogę się jednak mylić, najlepiej by wypowiedział się ktoś z japonistyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2018, 10:59
kabe29's Avatar
kabe29 kabe29 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Plan na japonistyce wieczorowej jest nieco okrojony w porównaniu do dziennej, ale jeśli chodzi o przedmioty specjalnościowe, to godzinowo jest identycznie, czyli 1380h na studiach licencjackich. Studia wieczorowe jednak to spory koszt [url]http://japonistyka.orient.uw.edu.pl/dla-kandydatow/studia-niestacjonarne/[/url].
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2018, 00:46
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo polecam wykładowców z UAM jeżeli chodzi o część filologii angielskiej. Profesjonalne podejście, bardzo duża wiedza na temat swojej dziedziny i bardzo przyjemne oraz pożyteczne zajęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2018, 16:39
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Angielski i chiński

Ja osobiście wybrałabym angielski z chińskim. Warsztatu tłumaczeniowego możesz uczyć się sama na własną rękę a jednak to zawsze będzie papierek, że zna się dwa języki. Sama jestem jedną z tych osób, które nie miały możliwości wyboru specjalizacji tłumaczeniowej na studiach a mimo to dokształcam się poprzez udział w różnych praktykach, konferencjach itp. Zawodu tłumacza i tak najlepiej nauczysz się w trakcie praktyk oraz w pracy po studiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.