Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-15-2018, 22:31
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Podróż na Wyspy Brytyjskie - co polecacie?

Jakie miejsca uznalibyście za "Must see" na Wyspach? Czy faktycznie Londyn należy wg was do miejsc wyjątkowych?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2018, 01:41
Anna P's Avatar
Anna P Anna P jest offline
Kumotr

Domyślnie

Londyn jest miastem ciekawym ze względu na jego różnorodność kulturową i historię. Miejsc o znaczeniu kulturowym i historycznym, wartych zwiedzenia jest tam bez liku, a ich oferta jest tak przebogata, że często jeden dzień to za mało, aby wszystko dokładnie poznać, obejrzeć. Chyba właśnie to bogactwo i różnorodność sprawiają, że wiele osób uważa Londyn za miasto niezwykłe i fascynujące. Z jednej strony zgadzam się z tą opinią, bo na pewno nie można tam się nudzić. Z drugiej strony ja byłam wiele razy zaszokowana brzydotą Londynu i zaniedbaniem tam panującym, które szczególnie rzucają się w oczy, gdy wyjdziemy poza pierwszą czy drugą strefę. Trudno mi uwierzyć, że miasto mające tak wysoki status wśród innych miast może tak okropnie wyglądać.
Jeśli miałabym polecić inne miasta niż Londyn, które warto odwiedzić w czasie podróży po Wielkiej Brytanii, to jednym z nich byłby Oxford. Jest to stare, zabytkowe miasto położone niedaleko Londynu i mające bardzo dobre połączenie ze stolicą. Ma ono również wiele do zaoferowania turystom, a pod względem architektonicznym i estetycznym jest według mnie o wiele atrakcyjniejsze od Londynu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-19-2018, 16:38
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie byłam nigdy w Wielkiej Brytanii, ale myślę że warto odwiedzić Szkocję (Glasgow i Edynburg) oraz tamtejsze jeziora. Sama planuję kiedyś się tam wybrać. W Londynie oczywiście jest dużo ciekawych miejsc, ale myślę, że warto odwiedzić inne mniejsze miasta. No i oczywiście warto pojechać do Dover, aby zobaczyć te piękne klify.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2018, 15:34
nautilus nautilus jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Byłam w Wielkiej Brytanii dwa razy i w czasie obu pobytów oczywiście zwiedzałam Londyn, jednak największe wrażenie zrobił na mnie wyjazd poza miasto i odwiedzenie miejsca znanego mi tylko z plakatów lub ulotek, a mianowicie Stonehenge. Było to naprawę niesamowite wrażenie na własne oczy ujrzeć tę starą budowlę megalityczną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2018, 09:16
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Kumotr

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Polecam szczerze Walie, jest to jak maly calokowicie inny swiat niz pozostale rejony Wielkiej Brytanii. Natura jest przepiekna, wiele jezior, wysokie gory, wiele mozliwosci na wedrowki, spacery po plazach jak i skalach przy morzu. Warto wybrac sie wlasnym samochodem, wykorzystac mozliwosc zatrzymanja sie spontanicznie, zwiedzic wioski i miasteczka. Noclegi mozna znaleci na kazdym kroku. Co kawalek znajduja sie Bed & Breakfast w nawet i dobrych cenach i obfitymi sniadaniami.

Warto pojechac i poswiecic pare dni by zwiedzic caly obszar nie powtarzalnych widokow!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 09:30
Majlin's Avatar
Majlin Majlin jest offline
Kumotr

Miejscowość: opolskie
Domyślnie

Ja za to od czasu do czasu odwiedzał północ Anglii, bo mieszka tam moja siostra

Moim ukochanym miastem jest Liverpool <3 Niby nic szczególnie innego od innych miast, nie za duże, nie za małe, ale ma coś w sobie, co sprawia, że je po prostu kocham

Cudowne i klimatyczne jest również Chester. Jak dla mnie to taki angielski Kraków

No i oczywiście wszystkie nadmorskie wioski i miasteczka: New Brighton, Wallasey, Leasowe *.*

Naprawdę polecam Północ!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 11:03
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyspy Brytyjskie- ciężko wybrać się tam jeden raz i zwiedzić wszystko, co warto zobaczyć. Z takich niepopularnych polecam region North Yorkshire przez wzgląd na gościnność, kuchnię, małomiasteczkowość i przepiękne wiktoriańskie budowle.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 17:05
pantofel102 pantofel102 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Irlandia Północna- piękne krajobrazy, mniej turystów niż w większych miastach Anglii, po części irlandzki klimat ale jednak wciąż Wielka Brytania- ciekawa kombinacja, polecam odwiedzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2018, 05:29
martaS martaS jest offline
Kumotr

Miejscowość: Siem Reap
Domyślnie Trekking w Szkocji

Dla lubiących wycieczki piesze polecam West Highland Way w Szkocji.
To 150 km szlaku wiodacego od Glasgow po Fort William. Widoki są niesamowite i można zrobić z tego niedrogi wypad, bo spanie pod namiotem jest wszędzie dozwolone (poza pastwiskami).
Tylko zabierzcie dobre kurtki i buty na deszcz- przekonałam sie o tym i w Szkocji, i w Irlandii
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.