Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-17-2018, 09:38
ab02 ab02 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Lekcje języka angielskiego z osobami 50+

Hej Chciałabym zapytać, jakie macie metody pracy z osobami starszymi. Mam obecnie jedną kursantkę, która jest naprawdę bardzo miła i stara się załapać język, ale bardzo często problemem jest dla niej to, że pewne rzeczy lubi tłumaczyć zbyt dosłownie. Nauka zajmuje jej naprawdę sporo czasu, ale jest zdeterminowana i dąży do celu. Niestety przeraża ją gramatyka i ostatnio kiedy wałkowałam z nią prepositions odrobinę przeraziło ją, jak wiele znaczeń potrafi mieć dane słowo. Czy macie może jakieś sprawdzone sposoby pracy z takimi kursantami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 11:53
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W swojej karierze uczyłam kilka takich osób. Myślę, że kluczowe jest tutaj dobranie odpowiedniego kursu nastawionego głównie na użytkowość- w zależności od tego, jaki jest cel nauki (business or pleasure?). Zdarza się, że niestety osoby takie muszą dostosować się do warunków panujących w firmie i przyswoić nieco języka biznesowego- tu polecam serię English 365. Dla celów podróżniczych i nauki dla przyjemności polecam stare ale kultowe serie English for Life, bądź ewentualnie Straightforward. Odkąd nauka słownictwa głównie w przypadku takich kursantów opiera się na sporządzaniu skrupulatnych zapisków każdego słówka wraz z ich wymową a następnie grupowanie, układanie zdań i inne tego typu ''zabawy'', tak gramatyka stwarza dużo większe problemy. U mnie sprawdził się mały ukłon w stronę metody Callana i nauka struktur w gotowych zdaniach, gdyż czasem zbyt dużo teorii wprowadzało więcej zamieszania, niż to konieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.