Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-14-2014, 16:40
drogue drogue jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Sama mam z tym problem. Mimo, iż rozumiem wszystko co się do mnie mówi, to często mam w sobie strach przed popełnieniem błędu gramatycznego. Chcę się wypowiedzieć szybko i płynnie ale czuję blokadę i kończę wypowiedź zazwyczaj krótkimi zdaniami. Myślę, że trening czyni mistrza, i najlepiej rozmowa w cztery oczy niż konwersacje online na czacie. Najłatwiej o kontakt z rodzimymi użytkowani języka obcego poprzez wyjazd i dłuższy pobyt w takim kraju. Można poszukać oprócz stypendium Erasmusa, inne programy np. staże, praktyki, czy też wolontariaty zagraniczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2014, 18:50
Matchstick Matchstick jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam serwis The Mixxer [url]http://www.language-exchanges.org/[/url] Można tam założyć konto, zaznaczyć języki, których chcemy się uczyć, nasz język ojczysty, a następnie wyszukać native speakerów zainteresowanych wymianą językową i dodać ich na Skype
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2014, 15:37
maggie86 maggie86 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam lekcje lub kursy prowadzone przez native speakerów. to pomaga przyzwyczaić się do akcentu, używania obcego języka i pomaga pokonać barierę językową, którą czuje pewnie każda osoba porozumiewająca się w języku obcym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2014, 10:23
psuchozebrski psuchozebrski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nic odkrywczego nie napiszę, ale rozmowa z native speakerem jest chyba najlepsza. Mi bardzo wiele dał wyjazd za granicę, gdzie przestawiłem się głównie na angielski i przestałem analizować co mówię przekładając to na polski.
Grunt to nie blokować się gdy zrobi się błąd - native speakerzy też je popełniają A sami nie zwracają uwagi na pomyłki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2014, 23:26
gaba66g gaba66g jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie Mówienie

Nie pozostaje nic innego tylko mówic. Ja wiem, że mogę powiedziec co zechcę, jednak jeśli chodzi o mnie wciąż pozostaje kwestia bariery językowej. Nie można na nią nic innego poradzic, tylko przełamac, a do tego najlepszy jest wyjazd w nieznane środowisko gdzie posługiwanie się językiem obcym jest jedynym rozwiązaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2014, 17:24
Aneta Gębska Aneta Gębska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jedyny sposób na przełamanie tej bariery językowej to mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Nie ma innej możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjechać lub znaleźć partnerów do rozmowy tam gdzie się aktualnie przebywa. Bardzo szybko okaże się, że rozmowa w obcym języku nie sprawia już trudności, a wręcz przeciwnie, jest czymś zupełnie naturalnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.