Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-02-2018, 20:02
Przemysław Kępiński Przemysław Kępiński jest offline
Kumotr

Domyślnie Witam!

Serdecznie witam wszystkich tłumaczy i lingwistów! Mam na imię Przemek i chciałbym rozwinąć swoje kwalifikacje w zakresie tłumaczeń polsko-angielskich (i oczywiście vice versa). Język angielski towarzyszy mi w życiu w zasadzie odkąd pamiętam, jednak ja i on staliśmy się sobie bliżsi mniej więcej osiem lat temu - gdy rozpocząłem działalność w ramach czegoś, co najtrafniej można by chyba określić mianem hobbistycznego dziennikarstwa muzycznego. Kooperując z muzycznymi mediami pracowałem po prostu z anglojęzycznymi materiałami promocyjnymi, przesyłanymi przez zagraniczne agencje PR-owskie czy wytwórnie. Używałem również tego języku podczas wywiadów, przeprowadzanych z zagranicznymi artystami. Z czasem pomyślałem, że mógłbym nadać umiejętnościom zdobytym tą drogą bardziej profesjonalny szlif i tak trafiłem tutaj. W przeciwieństwie do wielu z Was jestem biologiem z wykształcenia, ale swoje zdolności w zakresie posługiwania się jęz. angielskim doskonalę sukcesywnie, choćby poprzez czytanie anglojęzycznych książek i artykułów bądź oglądanie filmów anglojęzycznych bez tłumaczenia. Bardzo chciałbym wyspecjalizować się w jakiejś wąskiej dziedzinie, w ramach której realizowałbym tłumaczenia. Moje plany obejmują również naukę korzystania z ułatwiających translatorykę narzędzi internetowych czy ogólnie-komputerowych, ale nie bardzo wiem jak ów temat podejść. Będę więc szalenie wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi w tym zakresie.

Dziękuję i pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2018, 18:43
Marta123 Marta123 jest offline
Kumotr

Smile

Witam! Mam na imię Marta i jestem studentką 3 roku sinologii. W przyszłości chciałabym zostać tłumaczem. Mam nadzieję, że moje marzenia się spełnią
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.