Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-05-2013, 13:22
agnieszka91 agnieszka91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Ulubione zajęcia na Iberystyce

Witajcie !

Zainspirowana wątkiem założonym przez anglistów, postanowiłam stworzyć coś dla nas, iberystów. Jakie zajęcia wspominacie najmilej ? Z jakich wynieśliście najwięcej ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2013, 14:02
kszczurek kszczurek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

No przede wszystkim z praktycznej nauki (UP w Krakowie)
Ale bardzo dużo ciekawych rzeczy nauczyłam się na historii i kulturze obszaru hiszpańskojęzycznego. To były bardzo ciekawe zajęcia. Nasza prowadząca, bardzo mądra kobieta, opowiadała nam wspaniale, logicznie i wzbogacała o różne ciekawostki. Bardzo miło wspominam tamte zajęcia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2013, 16:56
mariapluta mariapluta jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Zgadzam się, praktyczna nauka języka najwięcej mi dała, ale dobrze wspominam też zajęcia z historii, kultury i literatury (oczywiście nie wszystko przeczytałam od deski do deski :P ). Natomiast nigdy nie lubiłam językoznawstwa. Fuj!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2013, 23:15
meegi_84 meegi_84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najwięcej wyniosłam z praktycznej nauki, ale najmilej wspominam historię Hiszpanii, którą mieliśmy z bardzo miłym panem doktorem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2013, 08:25
futku futku jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Jasło
Domyślnie

Ja z praktycznego też dużo wyniosłam. Ale moimi ulubionymi zajęciami była literatura latynoamerykańska i gramatyka historyczna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2013, 11:31
agnieszka91 agnieszka91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja z kolei miło wspominam zajęcia z gramatyki opisowej, może nie wszystkie, bo czasami niektóre elementy zdawały się być zbyt zagmatwane, ale miałam bardzo sympatyczną nauczycielkę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2013, 12:11
salisbar salisbar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również najwięcej wyniosłam z praktycznej, ale osobiście podobały mi się bardzo przedmioty językoznawcze, gdyż tematy te mnie interesują, a poza tym pomagają dobrze posługiwać się językiem. Za to zajęcia z literatury... Chociaż czytać uwielbiam to były one dla mnie droga przez mękę nudy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2013, 14:10
kamilawlaz@wp.pl kamilawlaz@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie gramatyka opisowa była najgorszym przedmiotem..Męczyły mnie te rozkłady zdań na czesci pierwsze..Za to uwielbiałam komunikacje, konwersację i translację!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2013, 21:38
marta_szw marta_szw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno najwięcej wyniosłam z praktycznej, ale na pierwszych dwóch latach. Potem niestety nie widać już takich szybkich postępów niestety.
A jeśli chodzi o ulubione zajęcia, to gramatyka opisowa (zwłaszcza składnia ). Natomiast bez większego żalu ograniczyłabym liczbę zajęć z litaratury...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2013, 15:17
msmiga msmiga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To jakie przedmioty lubiliśmy bardzo często zależy od tego jakich mieliśmy wykładowców... (niestety), i tym oto sposobem ja nie znosiłam zajęć z tłumaczeń (mimo że tłumaczyć lubię) i z literatury hiszpańskiej.

Uwielbiałam za to zajęcia z literatury latynoamerykańskiej. Tam się zaraziłam pasją do czytania w ogóle... I za bardzo przydatny i pomocny przedmiot uważałam składnię (mieliśmy podzieloną gramatykę opisową na różne przedmioty).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.