Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-08-2016, 09:59
agisonka agisonka jest offline
Kumotr

Domyślnie Jakie tematy na prace licencjackie/magisterskie?

Tak jak w tytule, jakie tematy macie lub planujecie mieć na prace licencjackie/magisterskie?
Ja jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i wstępnie mój temat to : Translation of humour in 'How I Met Your Mother' TV series, czyli coś co przy okazji lubię i jest wymówka na oglądanie serialu

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-10-2016 o 10:40. Powód: brak polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2016, 19:49
Mazgaj's Avatar
Mazgaj Mazgaj jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanego tematu pracy, ale na pewno będzie to coś ściśle związane z kontrastem w udźwięcznianiu i ubezdźwięcznianiu w polskim i angielskim, ogólnie asymilacja fonetyczna. Dopiero zaczynamy seminaria, więc wszystko jeszcze na świeżo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2016, 17:01
Asia_P Asia_P jest offline
Kumotr

Domyślnie

Licencjat pisałam na temat propagandy w III Rzeszy na przykładzie filmu i teatru. Pracę magisterską pisałam o wspomnieniach Niemców, którzy mieszkali w Łodzi . Zdecydowanie temat pracy mgr był ciekawszy i lepiej mi się nad nim pracowało. Dowiedziałam się dużo o historii Łodzi i tego, jak Niemcy postrzegali to miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2016, 17:08
Paulina1805 Paulina1805 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agisonka Pokaż post
Tak jak w tytule, jakie tematy macie lub planujecie mieć na prace licencjackie/magisterskie?
Ja jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i wstępnie mój temat to : Translation of humour in 'How I Met Your Mother' TV series, czyli coś co przy okazji lubię i jest wymówka na oglądanie serialu
Miło spotkać kogoś kto również będzie się parał tłumaczeniem humoru. Z jakich źródeł będziesz korzystać w części teoretycznej? Ja polecam np. Chłopicki "O humorze poważnie"

Ostatnio edytowane przez Aga1991 : 07-09-2017 o 13:30. Powód: brak polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2016, 00:10
karoka karoka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W pracy magisterskiej zamierzam zająć się terminologią specjalistyczną, a dokładniej tłumaczeniami prawniczymi. Licencjat natomiast pisałam z technik tłumaczeniowych na podstawie dzieł literackich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2017, 19:28
Kayla's Avatar
Kayla Kayla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pisze prace licencjacką w tematyce literatury. Mój temat to Bildunsroman in selected works by Charles Dickens. Na podstawie Opowieści wigilijnej i Wielkie nadzieje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2017, 21:06
barbarapasula barbarapasula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem w trakcie pisania licencjatu na temat ujęcia tzw. "rodzajnika nieokreślonego" w j. hiszpańskim - un/una jako rodzajnik i jako liczebnik.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2017, 12:04
Schetanna Schetanna jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Ja piszę pracę magisterską o strategiach tłumaczeniowych. Będę omawiała je na przykładzie tłumaczenia książki Corneli Funke "Tintenherz".

Ostatnio edytowane przez Aga1991 : 07-09-2017 o 13:33. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2017, 12:31
Kasia88 Kasia88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Bardzo dobry temat i świetny serial, uwielbiam go. Polecam czasopismo "Między oryginałem a przekładem", t.XIII, tam znajdziesz wiele artykułów na temat humoru w tłumaczeniach, może coś Cię zainspiruje. Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2017, 13:47
pkostorz pkostorz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Piszę dokładnie na ten sam temat pracę magisterską! Chyba musimy porozmawiać Ja robię analizę porównawczą napisów i lektora w tym właśnie serialu.

A licencjat pisałem na temat metafor w muzyce rockowej oraz metalowej w latach na przestrzeni ostatnich 30 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.