Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-30-2017, 19:59
damian1993 damian1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że nic się nie zmieni w tej kwestii ze względu na to, że język angielski jest językiem banalnie prostym. Chodzi głównie o bycie praktycznym. Zasady są proste i wymowa nie jest też zbyt skomplikowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2017, 20:41
EdenB EdenB jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że pozycję język angielskiego na świecie dobrze pokazuje sytuacja związana z Brexitem. Pomysł usunięcia języka angielskiego z języków urzędowych w Unii Europejskiej wydaje się niedorzeczny, tym bardziej międzynarodowa komunikacja w tym języku wydaje się najlepszym i naturalnym wyborem. Nie można mieć pewności, że tak zostanie przez kolejne stulecia - widać jedynie, że w obecnych czasach angielski nie ma mocnej konkurencji, choć na świecie mamy wiele rozbudowanych języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 00:04
Anna2405 Anna2405 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem język angielski ma silną pozycję w świecie. Nie sądzę, żeby miało się coś zmienić w tej kwestii. Dużo osób w podeszłym wieku uczy się angielskiego, a starsze pokolenie w moim otoczeniu zna go na poziomie komunikacyjnym. Z drugiej strony, znam też kraje, w których angielski wydaje się być abstrakcją. Przykładem jest Sycylia, gdzie podczas wakacji miałam ogromy problem z komunikacją w tym języku. Jedyne co mi pozostało to język migowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 14:48
annaabudzinska annaabudzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że język angielski, przynajmniej w najbliższej przyszłości, będzie wciąż cennym narzędziem komunikacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 16:35
Eernesst Eernesst jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem angielski już na zawsze pozostanie językiem dominującym na świecie i nic tego nie zmieni. Jest to język z łatwymi zasadami gramatycznymi (ograniczona rola przypadków gramatycznych, łatwa odmiana). Na dominacje angielskiego także wpłynęło podłoże historyczne. Język angielski rozprzestrzenił się tak bardzo, ponieważ brytyjskie imperium było bardzo ekspansywne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 18:18
ineczka10 ineczka10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że chiński jest językiem po prostu zbyt trudnym. Angielski, przez wzgląd na swoją dosyć prostą gramatykę oraz wszechobecność w nauce, kulturze i technologii, jeszcze długo będzie językiem dominującym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2018, 15:24
olula96 olula96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że angielski jeszcze na długo pozostanie na dominującej pozycji, jednak nie na zawsze. Bardzo możliwe, że kiedyś zostanie zastąpiony innym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2018, 20:59
sQuarek sQuarek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według statystyk język chiński jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie zaraz po angielskim, ale jest to spowodowane głównie liczba osób pochodzenia chińskiego. W tej chwili jest o wiele więcej ludzi posługujących się tym językiem jako ojczystym, a pomimo tego angielski pozostaje na pierwszym miejscu jeśli chodzi o światowe użycie, głównie ze względu na jego prostotę i ogólnodostępność. Z tego względu wydaje mi się że angielski pozostanie na swojej obecnej pozycji jeszcze przez wiele lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2018, 22:28
Harry96 Harry96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Język angielski jest w tym momencie lingua franca i nic nie wskazuje, że ma się to zmienić. Jest on językiem biznesu; w tym języku porozumiemy się w prawie każdym kraju. Jak coś działa to nie opłaca się tego zmieniać. Według mnie język angielski będzie się utrzymywał swoje pierwsze miejsce na podium przez długi czas.

Cytat:
Zamieszczony przez sQuarek Pokaż post
... angielski pozostaje na pierwszym miejscu jeśli chodzi o światowe użycie, głównie ze względu na jego prostotę i ogólnodostępność.
Jest to właśnie powód, dla którego jest on na szczycie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2018, 08:05
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam ostatnio, że język chiński jest stosunkowo łatwy do nauki w mowie - kłopot będzie sprawiał tym, którzy mają słaby słuch językowy, gdyż bardzo ważną rolę gra tam intonacja i wypowiedzenie jednego wyrazu na tonie wznoszącym lub wznosząco-opadojącym może zmieniać całkowicie jego znaczenie. Ja pamiętam przykład: mama - len.

Jednak gramatyka tego języka jest prosta: nie ma rodzajów, przypadków, nawet liczby mnogiej!

O pisowni nie wspominam, bo "krzaczki" każdy zna i ich nauka jest na pewno czasochłonna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.