Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-18-2018, 18:07
zuzikowanna zuzikowanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Istnieje taka teoria, że lepiej pracować mniej, a intensywniej - 20 minut, 5 minut przerwy, 20 minut, 5 minut przerwy.

Wtedy się podobno mniej rozprasza. Człowiek wmawia sobie, że 20 minut to nie jest wcale tak długo i głupio tak przerywać pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2018, 18:20
Rifle's Avatar
Rifle Rifle jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez zuzikowanna Pokaż post
Istnieje taka teoria, że lepiej pracować mniej, a intensywniej - 20 minut, 5 minut przerwy, 20 minut, 5 minut przerwy.

Wtedy się podobno mniej rozprasza. Człowiek wmawia sobie, że 20 minut to nie jest wcale tak długo i głupio tak przerywać pracę.
Mówisz zapewnie o Pomodoro Technique. Polege na podzieleniu pracy na małe interwały 25 minut pracy, 5 minut przerwy. Po 4 takich interwałach następuje dłuższa przerwa - 10 minut. Ilość interwałów zależy od nas i naszej chęci do pracy. Podchodziłem z początku do tego sceptycznie, ale muszę powiedzieć, że to mniej lub bardziej działa.

Znalazłem bardzo przystępny zautomatyzowany licznik bazujący na tej technice.

[url]https://tomato-timer.com/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-08-2018, 09:14
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

O, to ciekawe O takiej metodzie nie słyszałem i faktycznie może dobrze byłoby ją czasem zastosować, zwłaszcza przy większych zleceniach, kiedy to ilość tekstu wydaje się być wręcz nie do przerobienia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2018, 09:37
Agata1818's Avatar
Agata1818 Agata1818 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pomodoro faktycznie się sprawdza, ale nie musi to być system 20-5. Możemy go regulować, w zależności od naszych potrzeb. U mnie np. świetnie się sprawdza system 45-15 (jak w szkole ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2018, 12:35
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Osobiście zamontowałam sobie tablicę suchościeralną na której w jasny (i przyjemny dla oka ) sposób wypisuję co mam do zrobienia i jaki ma to priorytet - wcześniej korzystałam z planerów aczkolwiek zauważyłam, że zdarzało mi się po prostu zapomnieć do niego zajrzeć i potrzebuję czegoś co jest zawsze widoczne - powiadomienia na telefonie też nie działały bo kiedy tylko zniknęły mi z oczu zajmowałam się czymś innym.

Na tablicy kolorowymi markerami rozpisuję sobie zadania i staram się doprowadzić do "odhaczenia" wszystkich. Myślę, że ważne też jest zmienić nastawienie z karania się za to, że się czegoś nie zrobiło na nagradzanie się za to co się wykonało. Może brzmieć jak drobnostka, ale kiedy czułam presję i oczami wyobraźni widziałam już swoje przyszłe poczucie winy, zawsze paraliżowała mnie ilość zadań do wykonania, natomiast kiedy zamiast strachu mam motywację, że nagrodzę się w drobny sposób za spełnienie obowiązków czuję, że podchodzę do wykonywania ich z entuzjazmem.

Jeśli chodzi o eliminację rozproszeń, ważne jest żeby miejsce pracy nie było miejscem rozrywki - to jest rada którą dawano mi najczęściej. Jeśli przy tym samym biurku oglądasz filmy czy rysujesz dla rozrywki twoja motywacja do pracy ponoć spada, natomiast fizyczne siadanie przy swoim "stanowisku pracy", które służy jedynie do wykonywania swoich zadań nastawia cię w zupełnie inny sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2018, 23:11
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najistotniejsze jest dokładne planowanie dnia, które pozwala na maksymalną mobilizację do działania i uniknięcie sytuacji, gdy nie wiemy, za co się zabrać, więc po prostu nie zabieramy się za nic. Poza tym, trzeba wykorzystywać każdą możliwość, by dowiedzieć się czegoś nowego, a więc jeśli oglądamy film, to w obcym języku lub napisami w oryginale, jeśli jedziemy autobusem, to czytamy, jeśli prowadzimy samochód, to słuchamy audiobooka. Takie twórcze wykorzystanie wolnego czasu na pewno zaowocuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2018, 08:03
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie lepiej mi się pracuje, jak robię częste przerwy. Chociaż czasem jak wpadnę w trans intensywnej pracy, to nawet nie chcę robić przerw. Wydaje mi się, że dobrze jest rozpisać sobie, co trzeba zrobić i rozplanować naszą pracę, a potem się tego trzymać. No i unikać czynników rozpraszających.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2018, 10:54
shejesa shejesa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja preferuję przeskakiwanie między dwiema różnymi czynnościami. Na przykład na każdą godzinę/dwie pracy nad tekstem przypada odcinek serialu lub chwila z książką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 00:04
Annie16 Annie16 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam aplikację Todoist. Odkąd jej używam moja produktywność znacznie się zwiększyła. Dzięki opcji priorytetowania zadań, z łatwością można zająć się najbardziej naglącymi sprawami, zostawiając ławiejsze, mniej naglące zadania na później. Poza tym jest coś satysfakcjonującego w odhaczaniu kolejncy zadań, co mni e motywuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 09:28
malgosiaa95 malgosiaa95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ostatnio odkryłam aplikację Forest. Ustawia się tam czas, drzewko wtedy rośnie, a jeśli wejdziemy na facebooka to drzewko jest zabijane. Bardzo pomocna aplikacja, nie tylko do nauki, ale do np. rozwijania sowich innych umiejętności. Potem możemy zobaczyć w sumie w ciągu dnia ile czasu poświęciliśmy na jaką czynność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.