Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-16-2017, 15:24
jgajdamo jgajdamo jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Zarządzanie czasem

Nauka języka czy też tłumaczenia wymagają poświęcenia sporej ilości czasu i systematyczności. Czy macie jakieś sprawdzone metody do zarządzania czasem, którego wciąż brak?

Ostatnio edytowane przez Aga1991 : 07-09-2017 o 13:38. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2017, 16:14
Michifu Michifu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobom, które zmagają się z efektywnością pracy w domu mogę polecić "The Pomodoro Technique®".

Po raz pierwszy zastosowałem ją pisząc magisterkę. Użyłem minutnika w kształcie jajka (nie musi być pomidor :P )

Szczegóły są łatwo dostępne w internecie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2017, 00:10
katkow5 katkow5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wspomniana wyżej technika ratuje mi życie za każdym razem kiedy mam jakieś ważne zadanie do wykonania. Po długim czasie jej stosowania człowiek przyzwyczaja się do takiego trybu, i tym samym uczy systematyczności
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 09:51
PatrycjaW PatrycjaW jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

[quote=Michifu;526173][font="Book Antiqua"]Osobom, które zmagają się z efektywnością pracy w domu mogę polecić "The Pomodoro Technique®".

Ogromnie dzięki! Nigdy nie spotkałam się z tą techniką, ale mam zamiar zacząć ją stosować, bo wygląda na efektywną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 19:42
misentofortunato misentofortunato jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Momentami czas wymyka nam się spod kontroli i dzień kończy się kilka godzin wcześniej niż mamy na to ochotę, a próby okiełznania tej sytuacji kończą się marnie. Organizacja czasu i planowanie – w dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele mamy na głowie, wydaje się być umiejętnością kluczową.
Organizacja czasu ma duże powiązanie z motywacją i dyscypliną.
Z zorganizowaniem się jest jak z dietą. Na początku warto zapisywać co jemy, żeby zauważyć jakie błędy popełniamy w odżywianiu.
Bardzo przydatne jest sporządzanie listy (i trzymanie się jej). Czy to w głowie, czy w telefonie, czy na zwykłej kartce. Zapisujemy rzeczy, które mamy danego dnia do zrobienia, wybieramy spośród nich te najważniejsze, średnio ważne i takie, które mogą poczekać.
Czasem są takie obowiązki, które wbrew pozorom wcale nie wymagają od nas tyle czasu, ile nam się wydaje. Odkładamy ich wykonanie tylko dlatego, że nam się nie chce, może nas przerażają. Dlatego najlepiej zająć się nimi w pierwszej kolejności.
Jak przestać się spóźniać? U mnie sprawdza się stary i dobry sposób z przestawieniem zegarka o 5 minut wcześniej.
Trzeba też pamiętać o odkładaniu rzeczy na ich wyznaczone miejsce, zawsze to samo miejsce. Dzięki temu nie musimy codziennie rano w panice szukać kluczy do domu, ważnych dokumentów czy portfela. Ten nawyk jest też bardzo pomocny, jeśli nie lubimy często sprzątać. Kiedy odkładamy rzeczy na miejsce, nie tworzymy bałaganu. Oczywiście wszystkie rzeczy opisane powyżej wymagają od nas pracy nad sobą, nad naszymi przyzwyczajeniami.

Dyscyplina jest jak mięsień - im bardziej ją ćwiczymy, tym jest silniejsza i łatwiej nam wykonywać różne czynności. I, co ważne – dyscypliny można się nauczyć.

Ostatnio edytowane przez Aga1991 : 07-09-2017 o 13:40. Powód: Spacje, kapitaliki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2017, 11:32
GosiaS1993 GosiaS1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Michifu Pokaż post
Osobom, które zmagają się z efektywnością pracy w domu mogę polecić "The Pomodoro TechniqueÂŽ".

Po raz pierwszy zastosowałem ją pisząc magisterkę. Użyłem minutnika w kształcie jajka (nie musi być pomidor :P )

Szczegóły są łatwo dostępne w internecie
Świetne! Dzięki, ja też nigdy o tym nie słyszałam.
Ja korzystam z wtyczki do Chroma +Momentum. Są to zakładki, które pokazują zdjęcie ładnego krajobrazu, witają się z Tobą "good morning Gosia" ("dzień dobry Gosia") itp w zależności od pory dnia, można wpisać "what is your main focus for today?'' ("na czym się dzisiaj skupisz?") oraz wypisać ''to do list'' (l"istę zadań").
Pojawia sie to przy otwarciu każdej nowej karty, a wiemy, ze surfowanie po internecie jest bardzo czasochłonne polecam

Ostatnio edytowane przez justczak : 05-15-2017 o 02:06. Powód: Niepotrzebne wstawki w języku angielskim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2017, 19:01
sabina71's Avatar
sabina71 sabina71 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W dzisiejszych czasach spędzamy mnóstwo czasu w sieci. Niestety często nie robimy nic ważnego czy produktywnego, siedząc godzinami przy komputerze i smartphonie. Jeżeli często "przesiadujesz" na portalach społecznościowych, przeglądając główną stronę np. Facebooka, warto wyszukać polecane strony ze słówkami lub gramatyką języka i subskrybować je. Jest to dobra metoda na "przemycanie" słówek i poszerzanie wiedzy na co dzień. Oszczędzamy czas, ponieważ zamiast wyszukiwać danych informacji o języku, dostajemy je na tablicy. Często przeglądając Facebooka, zapamiętuję i uczę się. W czasie odpoczynku, warto grać w gry pamięciowe lub aplikacje związane z tłumaczeniem. Relaks i nauka, 2 w 1, duża oszczędność czasu

Ostatnio edytowane przez justczak : 05-15-2017 o 02:09. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2017, 20:25
kate007 kate007 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zawsze ustalam sobie listę, co mam zrobić w danym dniu. Bardzo mi to pomaga się zorganizować i zmotywować do działania :-)

Ostatnio edytowane przez justczak : 05-15-2017 o 02:09. Powód: Brak przecinka w zdaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 12:23
GosiaS1993 GosiaS1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sabina71 Pokaż post
W dzisiejszych czasach spędzamy mnóstwo czasu w sieci. Niestety często nie robimy nic ważnego czy produktywnego siedząc godzinami przy komputerze i smartphonie. Jeżeli często "przesiadujesz" na portalach społecznościowych przeglądając główną stronę np. Facebooka, warto wyszukać polecane strony ze słówkami lub gramatyką języka i subskrybować je. Jest to dobra metoda na "przemycanie" słówek i poszerzanie wiedzy na co dzień. Oszczędzamy czas, ponieważ zamiast wyszukiwać danych informacji o języku, dostajemy je na wallu. Często przeglądając Facebooka, zapamiętuję i uczę się. W czasie odpoczynku, warto grać w gry pamięciowe lub aplikacje związane z tłumaczeniem. Relaks i nauka, 2 w 1, duża oszczędność czasu
Ja tez tak robię! subskrybuję różne strony ze słówkami, ciekawymi artykułami. Zgadzam się, że to dobry pomysł na spożytkowanie czasu, który i tak spędzamy przeglądając Facebooka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 12:54
Prazubr Prazubr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie mam jakiejś konkretnej metody, muszę nastawić się psychicznie, ułożyć w głowie co mam do zrobienia, i robić. Gdy uda mi się osiągnąć wszystkie cele w danym dniu, to czuję się radośnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.