Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-25-2017, 16:24
iwonane iwonane jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja od 3 lat studiuję tłumaczenia na anglistyce i uważam, że lepiej nie mogłam trafić. Wykładowcy są naprawdę rzetelni, jest dużo zajęć związanych ze specjalizacją, na których naprawdę dużo się robi. Studia są bardzo wymagające, ale poziom jest też odpowiednio wysoki. Jedynie, idąc na UAM trzeba się niestety przygotować na ciężkie egzaminy, absurdy organizacyjne, no i mieć silną psychikę, żeby nie dać sobie wmówić, że jest się gorszym, niż w rzeczywistości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2017, 08:45
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam osoby po filologii włoskiej i uważam, że są naprawdę bardzo dobrze przygotowane w kwestii językowej; nawet stwierdzę, że lepiej niż niektórzy magistranci z UW.
Pod wpływem bardzo dobrych opinii złożyłam dokumenty na podyplomówkę na UAMie i już się nie mogę doczekać rozpoczęcia. Mam nadzieję, że uzbiera się wymagany komplet chętnych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2017, 16:21
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja obecnie studiuję sinologię na UAM i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Wykładowcy są profesjonalni i jednocześnie bardzo sympatyczni, pomocni studentom. Na sinologię nie jest łatwo się dostać, na pierwszym roku dużo osób odpada, bo dużo się wymaga od studentów. Ale jeżeli jest się pracowitym i systematycznym, to nie ma większych problemów, żeby zaliczyć pierwszy rok, a później kolejny.

Byłam też przez jeden semestr na anglistyce w Jeleniej Górze. Nie wspominam tego czasu dobrze. Mała uczelnia nie mająca jakiejś dobrej renomy, a wykładowcy bardzo "zadzierali nosa"; mało było wśród nich profesjonalistów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2017, 14:43
werjas werjas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiuję tam anglistykę i powiem tak: poziom owszem bardzo wysoki, ale podejście do studentów nieciekawe. No i trzeba być przygotowanym na rozmaite absurdalne sytuacje, bo wydział nie może się poszczyć dobrą organizacją. Ach, no i ten cudowny przepis, ze 1/3 nieobecności na którymkolwiek z komponentów PNJA skutkuje niezaliczeniem przedmiotu i to NIEZALEŻNIE od powodu nieobecności (czyli nawet, jeśli mamy na tę okoliczność zwolnienie lekarskie). Uprzedzam więc, że studia na tym wydziale są tylko dla osób o mocnych nerwach i końskim zdrowiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2018, 10:54
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również studiuję na UAMie sinologię. Uważam że to kwestia kierunku, u nas wykładowcy są bardzo rzetelni, podchodzą do studenta indywidualnie, są bardzo sympatyczni i wyrozumiali. Poziom też jest bardzo wysoki, są przydatne zajęcia. Natomiast orientalistyka od lat jest trochę lekceważona przez uczelnię (kwestia budynku i warunków).. A szkoda
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2018, 00:16
isa1 isa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiowałam filologię romańską na UAM-ie i mogę zdecydowanie polecić tamtejszy widział neofilologii. Wykładowcy w większości są rzetelni i zaangażowani w swoją pracę. Standardy nauczania oceniam wysoko, są wciąż udoskonalane. Organizowane są tam również liczne wydarzenia, na które zapraszani są goście z uczelni polskich, jak i zagranicznych. Sam budynek został niedawno odnowiony, w wielu salach znajdują się telewizory i projektory, do dyspozycji są też sale komputerowe oraz biblioteka z bogatymi zbiorami. Trzeba jednak nastawić się na intensywną i, przede wszystkim, regularną pracę oraz sumienność (u nas obecność była wymagana nawet na wykładach).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2018, 04:12
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też jestem studentem sinologii na UAM i śmiało mogę powiedzieć, że poza warunkami takimi jak budynek, wyposażenie sal i sprzęt, który zapewnia nam szkoła, wszystko jest naprawdę godne polecenia. Większość wykładowców bardzo rzetelnie podchodzi do swoich zajęć, są wymagający, ale przy tym zawsze służą pomocną ręką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2018, 09:44
Agata1818's Avatar
Agata1818 Agata1818 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Też słyszałam, że UAM ma naprawdę wysoki poziom, jeśli np. chodzi o anglistykę. Mam kolegę, który skończył ten kierunek i jest naprawdę zadowolony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 08:31
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że wszystko zależy od wykładowców. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, to banał, ale tak jest na UAM-ie. Niektórzy wykładowcy są naprawdę świetnymi pedagogami i człowiek dużo się uczy. Są też, niestety, tacy, przy których czujemy, że mało się rozwijamy. Trochę kwestia szczęścia kogo nam przydzielą... Ja miałam i takich i takich wykładowców. Mam też wrażenie, że najwięcej człowiek się uczy na pierwszym roku. Sama nie wiem, czy polecam UAM i filologie tam. Na pewno nie jest to zła uczelnia, ale nie jest też w pełni satysfakcjonująca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 22:00
maaadzixoon maaadzixoon jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czy macie może jakieś informacje nt UAM filologia rosyjska zaoczne i UWr ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.