Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-18-2019, 13:49
milenapodsiadlo milenapodsiadlo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ważne aby umieć dostosować poziom angielskiego w książce do naszego poziomu, żeby nie było za trudno, bo to tylko znuży i sfrustruje ani nie za łatwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 20:07
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że warto czytać książki po angielsku, nawet jeśli dane pozycje nie stanowią dla nas wyzwania, choćby dla relaksu, podczas którego możemy jednocześnie stopniowo nabywać "wyczucie językowe". Po jakimś czasie można zauważyć, że nabywa się pewne wzorce i schematy językowe, które są często używane przez native speakerów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 21:37
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrze jest dopasować ksiązki do poziomu językowego. Ostatnio w Biedronce widziałam ciekawe książki, które miały angielską wersje, a na drugiej stronie było tłumaczenie polskie. Myślę, że jest to świetne rozwiązanie dla początkujących z dużym brakiem słownictwa, gdyż nie musimy siedzieć w słownikach i szukać odpowiednika, tylko spojrzymy na tłumaczenie i od razu wiemy co to oznacza, a z czasem to słowo samo wejdzie nam do głowy, lub po prostu nauczymy się rozumieć zdanie z kontekstu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 22:15
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nataliasetlak33@gmail.com Pokaż post
Dobrze jest dopasować ksiązki do poziomu językowego. Ostatnio w Biedronce widziałam ciekawe książki, które miały angielską wersje, a na drugiej stronie było tłumaczenie polskie. Myślę, że jest to świetne rozwiązanie dla początkujących z dużym brakiem słownictwa, gdyż nie musimy siedzieć w słownikach i szukać odpowiednika, tylko spojrzymy na tłumaczenie i od razu wiemy co to oznacza, a z czasem to słowo samo wejdzie nam do głowy, lub po prostu nauczymy się rozumieć zdanie z kontekstu.
Nie tylko dla początkujących. Dla tych najbardziej zaawansowanych też. Wszystko zależy od trudności tekstu i bogactwa słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2019, 09:53
Lahrim Lahrim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czytanie w języku angielskim było jednym z powodów dla których zainteresowałem się nauką tego języka i rozwijaniu się w tym kierunku. Dużo tekstów, komiksów czy książek które mnie interesują nie są dostępne w języku polskim a jak już to bardzo ciężko je dostać.
Ogólnie to czytanie w tym języku tego co mnie interesuje nie stanowi już dla mnie większego problemu ze względu że słownictwo tam zawarte mam już opanowane, gorzej mi przychodzi z czytaniem czegoś spoza mojej dziedziny.
Co do skupienia to już na tyle długo zajmuję się angielskim że nie muszę się za bardzo skupiać na tłumaczeniu sobie w głowie, po prostu "myślę po angielsku" jeśli coś ode mnie tego wymaga i tyle.
Czytanie książek w obcym języku nie jest dla wszystkim, tym bardziej jeśli ktoś nie lubi czytać nawet w swoim rodzimym języku więc nie ma co próbować na siłę lub zmienić to co się czyta, na przykład zamiast książek to komiksy w oryginale.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2019, 11:42
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczynałam od czytania książek, które znałam i lubiłam w polskim tłumaczeniu, dzięki temu jak sięgałam po oryginała wiedziałam o co chodzi i nie denerwowałam się, że nie znam każdego słówka, a znaczenia niektórych udawało mi się domyślić z kontekstu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2019, 12:21
agatawoo agatawoo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam serwis SCRIBD. Za kilka dolarów miesięcznie można uzyskać dostęp do ogromnej bazy książek i audiobooków anglojęzycznych. Niestety nie wiem jak wygląda to z innymi językami. Pierwszy miesiąc darmowy. Minus - trzeba czytać online, nie działa na czytnikach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2019, 17:40
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zasada jest dla mnie taka: czytaj to, co z przyjemnością byś czytał w swoim języku docelowym. Staraj się zrozumieć 80%, miej w pogotowiu słownik w telefonie, ale tylko po to, żeby sprawdzić kluczowe słówka. Resztę wyciągniesz z kontekstu. Enjoy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2019, 20:48
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Sekretem dla mnie jest tematyka książki oraz to, że nie skupiam się na poszczególnych słowach których nie znam, tyle, co na kontekście. Tylko w przypadkach, kiedy nie znajomość słówka burzy mi zrozumienie fragmentu tekstu, sięgam, żeby je przetłumaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2019, 20:44
jjankowski18 jjankowski18 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie dużo w kwestii czytania po angielsku zmienił czytnik e-booków, który pozwala na szybkie i sprawne sprawdzanie słów we wbudowanym słowniku. Poza tym najlepiej zaczynać od interesujących cię książek z niezbyt wygórowanym poziomem języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.