Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-18-2019, 08:37
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że to jest normalna rzecz, nikt nie jest wszechwiedzacy... wtedy najlepiej jest spytać o pomoc uczniów, myślę że to jest też dobry sposób na pokazanie im, że również są ważni 😊
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-21-2019, 19:26
angbaczyk angbaczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jest to przyjemne, ale każdy jest tylko człowiekiem. Mówię wtedy, że teraz nie pamiętam danego słowka/wyrażenia ale obiecuję, że sprawdze na następne zajęcia i proszę ucznia, żeby też sprawdził a potem porównujemy i omawiamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2019, 01:09
magdamic magdamic jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie jestem nauczycielem ale wypowiem się z tej drugiej perspektywy. Oczywiście to ludzkie, że nauczyciele nie są chodzącymi słownikami i każdemu może się zdarzyć taka sytuacja ale gdy to się zdarza często wzbudza to w uczniach mieszane uczucia. Jestem studentką i mój wykładowca języka angielskiego praktycznie na każdych zajęciach sprawdza coś w słowniku lub każe nam to robić. Przez to nadużycie nie jest uważany za dobrego nauczyciele zważywszy, że na każde zajęcia może się przygotować wcześniej (język angielski jest moim lektoratem - odbywa się raz w tygodniu i nie ma wygórowanego poziomu)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2019, 07:57
blueberrinka92 blueberrinka92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi się czasem zdarza zapomnieć prostych słów, wtedy staram się to wytłumaczyć albo szukam synonimu, a jak mogę to sprawdzam w internecie i słowniku. Każdemu się zdarza, są lepsze i gorsze dni
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2019, 11:12
kingazyg kingazyg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Owszem, zapominam. Tak samo dzieje się w języku ojczystym , dlatego nie ma co się wstydzić i albo poszukać wspólnie z uczniem, albo jeśli wymaga to większego researchu to przygotować definicję wraz z użyciem na następne zajęcia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2019, 23:53
ReeVsq ReeVsq jest online
Kumotr

Domyślnie

Nie jestem zawodowym nauczycielem, ale przez parę lat dawałam korepetycje z angielskiego, a na studiach miałam praktyki w szkole. Jeśli w trakcie korepetycji zapomniałam jakiegoś słowa, to przyznawałam się do tego i wraz z uczniem sprawdzaliśmy dane słowo. Czasem zdarzało mi się zapomnieć prostych słów, co oczywiście było trochę zawstydzające, ale bywa tak nawet z językiem ojczystym, że coś po prostu "wylatuje" z głowy.

Trochę gorzej było, kiedy zapomniałam jakiegoś słowa w trakcie praktyk w szkole przed cała klasą. Wtedy starałam się korzystać ze sposobu, który podsunął nam na zajęciach wykładowca z metodyki – prosiłam ucznia, żeby sprawdził to w słowniku i powiedział reszcie klasy jakie jest tłumaczenie. Raz miałam sytuację (na szczęście przy rozmowie z jedną osobą, nie przed klasą), kiedy uczeń zapytał mnie jak pewne słowo brzmi po angielsku, a ja... spanikowałam i powiedziałam jakieś pierwsze słowo, które przyszło mi na myśl. Wstyd się przyznać, ale czasem ze stresu robi się dziwne rzeczy. :D
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.