Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-28-2019, 18:53
wojkam wojkam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Żeby czerpać przyjemność z pracy korepetytora (postęp umiejętności ucznia), trzeba na początku postawić warunki współpracy. Będzie miało to dwa pozytywne skutki: 1) będziemy pracować tylko z ludźmi zdeterminowanymi do nauki i 2) nauka w trakcie zajęć będzie iść o wiele szybciej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 20:49
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hej, według mnie korepetycje są świetnym pomysłem na sprawdzenie, czy chcemy łączyć swoją przyszłośc na nauczaniem. Jeśli zdecydujemy, że tak, dawanie lekcji może stać się naszym stałym źródłem dochodów. Jak każda praca, będzie miała swoje plusy i minusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2019, 21:14
barni's Avatar
barni barni jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się całkowicie z moim przedmówcą. Nic dodać oraz nic ująć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2019, 18:28
najczak najczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, jeżeli ktoś zna dobrze dany język,ai w dodatku potrafi dobrze tłumaczyć, ma dużo pomysłów i cierpliwości, to jest to bardzo dobry sposób na dorobienie sobie. Damy wiedzę sobie i innym, więc każdy na tym skorzysta. Jeśli jednak chodzi o ceny, to jest tu uważam dość spory problem, ponieważ często bardzo dobrzy korepetytorzy zaniżają swoje ceny do 20/30 zł za godzinę, podczas gdy ktoś o niższych kwalifikacjach i może gorszym podejściu za godzinne zajęcia zarobi np. 70 zł. W tej kwestii należy oczywiście zachować rozsądek i dopasować cenę do wartości tego, co oferujemy i ani jej nie zaniżać, ani nie zawyżać. Pamiętajmy, że uczestnik półrocznego kursu nie może zarabiać tyle, co ktoś po studiach językowych i kilkuletnim doświadczeniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2019, 17:37
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie warto zaniżać swoich cen - wtedy nie dość, że nie otrzymujemy odpowiedniego wynagrodzenia za naszą pracę, to dodatkowo osoba pobierająca korepetycje może wątpić w nasze kwalifikacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2019, 00:58
Alexis20 Alexis20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie, zwłaszcza jeśli ktoś ma aspirację na bycie nauczycielem, można poznać różne osobowości. Korepetytor też się uczy jak dotrzeć do ucznia plus to dobra forma na dodatkowe pieniądze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2019, 21:49
KatarzynaSniezek4's Avatar
KatarzynaSniezek4 KatarzynaSniezek4 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Od dwóch lat udzielam korepetycji i traktuję to jako swoje główne zajęcie. Wydaje mi się, że spokojnie można z tego wyżyć i na dodatek żyć na poziomie. A czym powinien się wyróżniać dobry korepetytor? Hmm.. Według mnie powinien zrozumieć i dostosować się do każdej nowo poznanej osoby, dlatego że na każdego może działać inny sposób nauczania. Dodatkowo powinien być konsekwentny i nie powinien bać się wymagać od uczniów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 14:42
andruska andruska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja również jestem korepetytorką od paru lat, jest to zajęcie przede wszystkim dla tych którzy potrafią uczyć z pasją, zaangażowaniem i są kreatywni. Mi na szczęście zdarzali się uczniowie, którzy byli chętni do nauki, prowadzę podstawówkę gimnazjum i liceum oraz osoby dorosłe. Mam z tego wiele satysfakcji oraz sama ciągle się uczę. Bycie korepetytorem bardzo mnie rozwinęło w kwestii wiedzy i praktyki z języka angielskiego. Kocham to robić, motywuje mnie to do zdobywania certyfikatów i samokształcenia się na co dzień. Czasami odczuwam brak szkolenia pedagogicznego, ale to moje własne widzi mi się, bo moi uczniowie wręcz mnie kochają i zawsze słyszę od nich same pochwały na temat lekcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2019, 13:35
jogrza jogrza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Osobiście nie udzielam korepetycji, ponieważ jestem bardzo złym nauczycielem i nie mam do tego cierpliwości, ale ma koleżanki, które to robią i sama na nie chodziłam w czasach szkolnych. Wydaje mi się, że opłaca się je udzielać, można zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, rozwinąć się i sprawdzić swoje umiejętności, jeśli oczywiście ma się predyspozycje do nauczania i przekazywania wiedzy w fajny sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2019, 14:47
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie powiedziałabym, że stawki są niskie, bo są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Moja znajoma kasuje 80 złotych za godzinę zajęć, a na brak chętnych nie narzeka. Moim zdaniem się opłaca. To świetne zajęcie, szczególnie dla młodych ludzi, bo to świetna okazja na zdobycie doświadczenia. Sama niedługo planuję zacząć udzielać korepetycji, ale jak na razie powoli zgłębiam wiedzę dotyczącą rożnych technik i sposobów nauczania. Na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość i być kreatywnym, zwłaszcza gdy pracujemy z dziećmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.