Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-17-2019, 23:08
DomMich DomMich jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też wolę amerykański angielski. Z jednej strony dlatego, że jest bardziej zrozumiały, z drugiej - brytyjski wydaje mi się zbyt "napuszony". Takie mam dziwne odczucie. Amerykański ma też łatwiejszą wymowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2019, 00:53
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o filmy, to niestety brytyjski akcent kompletnie mi nie podchodzi. Jest tak typowo arystokracki i momentami przesadzony, że zwyczajnie ciężko się tego słucha.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2019, 00:51
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez DomMich Pokaż post
Też wolę amerykański angielski. Z jednej strony dlatego, że jest bardziej zrozumiały, z drugiej - brytyjski wydaje mi się zbyt "napuszony". Takie mam dziwne odczucie. Amerykański ma też łatwiejszą wymowę.
A amerykański jakby ktoś jadł i mówił. Gdzieś chyba u Bareji była taka scena na lotnisku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2019, 14:25
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja lubię oba akcenty, chociaż po dłuższym zastanowieniu bardziej mnie ciągnie do brytyjskiego. Może dlatego, że częściej trafiam na filmy/seriale amerykańskie i ten akcent mi się "przejadł".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2019, 15:46
nikkac nikkac jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja na ogół wolę akcent brytyjski, ale tak jak zostało już powiedziane akcent amerykański bardziej nadaje się do różnego rodzaju sitcomów czy komedi, jakoś po prostu bardziej pasuje do typu filmów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2019, 00:03
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Preferencje nie mają zbytnio znaczenia, ponieważ akcent zależy tylko i wyłącznie od kraju, w którym nagrywano film/jego potrzeb. Amerykanie nie produkują więcej sitcomów, ale są one w Polsce bardziej popularne, BBC ma wiele komediowych programów. Amerykański akcent jest łatwiejszy do zrozumienia, więc logicznym jest, że łatwiej się go słucha. Sama wolę akcent brytyjski (np. Peaky Blinders).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2019, 14:16
OlgaJakubowska22 OlgaJakubowska22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KlaraW Pokaż post
jakie wolicie oglądać? Ja osobiście wolę te z amerykańskim, brytyjski jest zbyt "posh" i nadaje się, jak dla mnie, jedynie do kostiumowych/historycznych filmów. Np. w komediach/sitcomach najlepiej się sprawdza amerykański, bo jest bardziej "luzacki"
Zgadzam się w 100%. Seriale kostiumowe/hisoryczne świetnie ogląda się z brytyjskim akcentem, z kolei wszystko inne, moim zdaniem, lepiej z amerykańskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2019, 14:41
aleksandra266 aleksandra266 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KlaraW Pokaż post
jakie wolicie oglądać? Ja osobiście wolę te z amerykańskim, brytyjski jest zbyt "posh" i nadaje się, jak dla mnie, jedynie do kostiumowych/historycznych filmów. Np. w komediach/sitcomach najlepiej się sprawdza amerykański, bo jest bardziej "luzacki"
Ja lubię oba, ale nie zgodzę się co do tego, że do komedii nadaje się tylko amerykański. Oglądałaś może Keeping Up Appearances (Co ludzie powiedzą?)? Bardzo fajny serial, jest to właściwie satyra społeczeństwa, i jest zabawny mimo że panuje tam właśnie brytyjski akcent.
Oprócz tego super są komedie romantyczne gdzie grają brytyjscy aktorzy (a ja na ogół nie przepadam za tym gatunkiem filmowym), np. te z Hugh Grant, takie jak Notting Hill. Mają tak jakby inny klimat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2019, 16:50
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lubię oba akcenty, lecz zgodzę się że brytyjski bardziej pasuje do filmów historycznych. Oczywiście z wyjątkiem Monty Python.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 12:14
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lubię oba akcenty ale to prawda, że na rynku jest więcej filmów amerykańskich. Zgadzam się, że filmy lub seriale historyczne lepiej się oglada z brytyjskim akcentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.