Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-08-2012, 23:11
MAugustyn MAugustyn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Jak się nauczyć amerykańskiego akcentu?

Amerykański o brytyjski to dwa najpopularniejsze i najbardziej rozpowszechnione akcenty języka angielskiego. Zawsze bardzo podobał mi się akcent amerykański ale zauważyłam, że w wielu szkołach nie daje się mu zbyt wiele szans - nauczyciele uczą brytyjskiego, nagrania są brytyjskie, egzaminatorzy również.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na nauczenie się amerykańskiego akcentu? Słuchacie radia, oglądacie CNN, filmy? Co polecacie? To pytanie kieruję zwłaszcza do tych, którzy mają słabość do akcentu amerykańskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2012, 23:18
rajska33 rajska33 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Jelenia Góra
Domyślnie

Osobiście mówię zdecydowanie bardziej z amerykańskim akcentem, którego nabyłam w Stanach jeszcze przed studiami. Niestety, niektóre słowa wtrącam bardziej po brytyjsku- wszystkiemu winiem nauczyciel fonetyki, który nalegał na RP, którego świadomie nigdy bym sama nie wybrała.
Jako fanka amerykańskiego akcentu polecam amerykańskie seriale- oglądanie, słuchanie i powtarzanie ciekawych zdań czy wyrażeń. Przyjemne z pożytecznym.
Stary 01-09-2012, 00:08
sanki sanki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja akurat jestem fanką brytyjskiego akcentu, ale rozumiem, że amerykański ma swoich zwolenników. Sądzę, że najważniejsze jest, aby bardzo osłuchać się z akcentem. W przypadku amerykańskiego angielskiego nie jest to aż takie trudne. Przecież jesteśmy "wystawieni" głównie na amerykański (poprzez filmy, seriale, muzykę). Zgadzam się, ze znakomitą metodą jest powtarzanie (do nieprzytomności ) tych samych zdań i zwrotów. Obecnie można zapisać się na kurs do szkoły językowej na zajęcia prowadzone przez Amerykanina (na wyższym poziomie językowym). No i oczywiście należy sprawdzać transkrypcję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 00:08
Kajutka's Avatar
Kajutka Kajutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego co wiem, to istnieją pewne kursy amerykańskiego, ale to bardziej na biznes nastawione. Jednakże, warto podzwonić i popytać po jakiś szkołach językowych, może jakiś lektor się zgodzi na tego typu korki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 00:21
Amibella Amibella jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądać jak najwięcej filmów w oryginale, słuchać radia. Samo się przyswaja, przynajmniej sama na sobie to zaobserwowałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 00:46
gosiaha88 gosiaha88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słuchać radia, oglądać filmy. Jeśli jest się studentem filologii, bądź ma się coś wspólnego z fonetyką- ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jest wiele tekstów, tzw. tongue twisters, dzięki którym możemy popracować nad akcentem. Ja osobiście polecam ody do klamki- to świetny sposób na doskonalenie różnych zdolności językowych, nie tylko wymowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 00:54
anna.nowackakoscielniak anna.nowackakoscielniak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja słucham, oglądam i czytam. Trzeba ćwiczyć, bo cudów nie ma bez pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 02:20
pikusa.michal's Avatar
pikusa.michal pikusa.michal jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kiedy na studiach uczylem sie amerykanskiej wymowy sluchalem duzo radia (okolo 3-4h dziennie, glownie [url]www.wabcradio.com[/url] z nowego jorku i [url]www.kgoam810.com[/url] z san francisco) i staralem sie powtarzac czesto kwestie, ktore tam byly wypowiedziane. Do tego cwiczylem z ksiazka Pronunciation Pairs, ktora polecam. Opiera sie na nauce wymowy slow, ktore roznia sie tylko kilkoma dzwiekami, dzieki czemu mozna latwo zlapac roznice. Do tego ksiazka American Accent Training autorstwa Ann Cook fajnie uczy szybkiej wymowy i laczenia dzwiekow tak jak to robia native speakerzy. Nasza prowadzaca zajecia z fonetyki zawsze mowila, ze najlepiej na poczatku bardzo wyolbrzymiac, mowic tak bardzo amerykansko, ze az amerykanie tak nie mowia. Dzieki temu nawyki zostana, a pozniej w zwyklej mowie juz bedziemy mowic normalnie, a cechy akcentu beda wskakiwac samoczynnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 10:01
MAugustyn MAugustyn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie właśnie też nacisk kładziony był głównie na brytyjski akcent - cała fonetyka właściwie dotyczyła brytyjskiego. Były zajęcia z amerykańskiego ale to rzeczywiście zdecydowanie za mało, żeby nabyć akcent.

Ja również słucham dużo radia i bardzo lubię oglądać seriale np. How I met your mother Myślę, że oglądanie wiadomości w amerykańskich stacjach także pomaga chociaż coraz więcej tam Brytyjczyków

Myślicie, że człowiek dorosły, który nie mieszka w USA jest w stanie się wyuczyć akcentu? Ja miałam kolegę, który świetnie mówił po amerykańsku i zapytany skąd ma taki akcent odpowiedział, że ciągle ogląda seriale. Ale może po prostu ma słuch doskonały
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 11:56
insomniac's Avatar
insomniac insomniac jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Elbląg
Domyślnie

Mozna tez krok po kroku uczyc sie amerykanskiego akcentu poprzez subskrypcje, dzieki ktorej dostajemy co jakis czas maila po angielsku ze wskazowkami jak skutecznie i latwo nauczyc sie amerykanskiego akcentu:

[url]http://www.learnamericanaccenthq.com/[/url]

faktycznie pomaga! polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.