Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-13-2019, 15:51
anjakolanowska anjakolanowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze mówiąc, nie zauważyłam takiego zjawiska. Polecam ten artykuł, co prawda sprzed 4 latach, ale nie sądzę, żeby dane jakoś drastycznie się zmieniły:

[url]https://www.newsweek.pl/swiat/najpopularniejsze-jezyki-swiata-ktorego-jezyka-warto-sie-uczyc/weg04zj[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-29-2019, 22:36
ANITA7789 ANITA7789 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hiszpański wydaje się ludziom dużo łatwiejszy niż francuski, który uważany jest ogólnie za trudny język. Kolejną rzeczą działającą na korzyść hiszpańskiego jest moda na ten język, obecnie jest dużo fajnych hiszpańskich piosenek, które przyciągają do tego języka. Kolejna sprawa to kraj, wydaje mi się że Hiszpania jest atrakcyjniejsza od Francji, sama tak uważam, choć paradoksalnie wolę francuski, mimo że hiszpański też ma swoje miejsce w moim sercu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2019, 14:39
Hikari Hikari jest online
Starszy Kumotr

Domyślnie

Też widzę tę tendencję. Jestem zdziwiony nie tyle samym zanikiem francuskiego, a właśnie popularnością hiszpańskiego. Do czego niby hiszpański w Europie miałby być przydatnym? Ameryki nie liczę bo mało kto do niej jeździ, dlatego nie rozumiem popularności tego języka.
Ktoś tu pisał, że mentalność Francuzów nie zachęca do nauki języka, można wiedzieć czemu? Co jest z ich mentalnością nie tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 15:41
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według opinii przedstawicieli romanistów w Polsce problem niskiej znajomości i popularności języka francuskiego w Polsce leży głównie po stronie rodziców, którzy samodzielnie decydują się na wybór języków obcych, którymi będą posługiwać się ich pociechy. Przy podejmowaniu decyzji kierują się oni zwykle modą, aktualną popularnością i dostępnością nauczycieli, zamiast przyjrzeć się danym ekonomicznym i liczbie firm, które ze względu na swoje korzenie lub grupę partnerów biznesowych funkcjonują we francuskojęzycznym środowisku wykorzystują ten język w codziennej pracy, mimo iż funkcjonują na terenie Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2019, 00:00
Gamra Gamra jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moda na hiszpański wypiera język francuski, ktôry jest trudniejszy w wymowie, nie tak oczywisty w czytaniu i wiele osôb woli uczyć się czegoś łatwiejszego. Konsekwencją jest też mniejsza ilość studentów. Na moim roku (licencjat język francuski) jest 10 osób, podczas gdy na równoległym języku hiszpańskim są trzy pełne grupy.
Kolejna sprawa, że hiszpański uczony jest od podstaw, a na francuskim trzeba było mieć maturę z języka francuskiego.
Pozostaje mi się cieszyć, że nie będzie dużej konkurencji na rynku pracy, ponieważ nie sądzę, żeby język francuski stał się niepotrzebny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2019, 23:09
monikaborzecka monikaborzecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Język hiszpański jest oczywiście modny, ale wydaje mi się, że jest przede wszystkim łatwiejszy i to zachęca do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.