Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-17-2019, 21:16
wladek wladek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Nauka polskiego przez Niemcow

Uczyliście / pomagaliście znajomemu Niemcowi uczyć się języka polskiego? Uważacie że Niemcy chcą uczyć się naszego języka? Spotkaliście dużo Niemców, którzy się go uczyli?

Ostatnio edytowane przez ghosttown98 : 08-27-2019 o 01:03. Powód: Brak znaków diakrytycznych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2019, 11:17
przygodaaga przygodaaga jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Hmm z mojego otoczenia znam jedynie dwóch Niemców, którzy uczą się polskiego. Jeden z nich mówi już bardzo dobrze w tym języku, drugi jest dopiero na poczatku nauki. W obu tych przypadkach powodem do nauki polskiego była polska kobieta W innym wypadku Niemcy raczej chętnie nie uczą się tego języka, z tego co zaobserwowałam. Są razcej nastawieni na to, żeby inni się uczyli niemieckiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2019, 19:21
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pomagałam pewnemu Niemcowi uczyć się polskiego - przyjechał tu do pracy. Niby nie był mu potrzebny, bo w dużej korporacji rozmawiali tylko po angielsku, ale chciał też skorzystać z pobytu tutaj. I bardzo mu się kraj spodobał, więc spróbował też z językiem. Najcięższe dla niego były końcówki. Ale wymowa szła mu bardzo dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2019, 13:33
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam wielu Niemców, którzy mimo, że mają np. polskie żony to i tak nie uczą się polskiego. Każdy z nich na starcie mówi, że jest zbyt trudny i nieprzydatny. Przywykli, że to Polacy uczą się niemieckiego, żeby się z nimi dogadać, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2019, 13:57
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nataliasetlak33@gmail.com Pokaż post
Znam wielu Niemców, którzy mimo, że mają np. polskie żony to i tak nie uczą się polskiego. Każdy z nich na starcie mówi, że jest zbyt trudny i nieprzydatny. Przywykli, że to Polacy uczą się niemieckiego, żeby się z nimi dogadać, niestety.
Żeby się czasem na tym nie przejechali. Może się zdarzyć, że żona będzie miała chętkę go zdradzić. I wtedy będzie mogła śmiało w jego obecności prowadzić najbardziej intymne rozmowy ze swoim kochasiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2019, 20:22
GosiaKwasniak GosiaKwasniak jest offline
Kumotr

Domyślnie

I proszę: zawsze można znaleźć motywację do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2019, 21:45
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Żeby się czasem na tym nie przejechali. Może się zdarzyć, że żona będzie miała chętkę go zdradzić. I wtedy będzie mogła śmiało w jego obecności prowadzić najbardziej intymne rozmowy ze swoim kochasiem
Jeśli będzie chciała zdradzić, to zdradzi go i po niemiecku mówiąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2019, 20:49
Ewela20 Ewela20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam bardzo niewielu Niemców, którzy uczą się języka polskiego, jednak ci znajomi robią to z dużym zapałem. Jeden z moich znajomych uwielbia oglądać polskie kabarety i to jest dla niego idealna metoda nauki. Starałam mu się wytłumaczyć wyrażanie aspektu w języku polskim, co uważał za trudne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2019, 20:55
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pomagałam się uczyć koleżance jak miała jechać na praktyki lekarskie do Poznania. Cale praktyki miały być po angielsku, ale ona chciała jakiś podstaw się nauczyć typu pytanie o godzinę, albo drogę. To na co zwróciłam uwagę to to , że totalnie nie umiem uczyć gramatyki. My mówimy po polsku totalnie nie zastanawiając się dlaczego odmieniamy wyrazy tak a nie inaczej. Także po paru razach obie się poddałyśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 10:05
jkulupa jkulupa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie ma co ukrywać - język polski jest trudniejszy niż język niemiecki. Liczba przypadków w naszym języku ojczystym, a także nietypowy dla Niemców układ głosek w polskich słowach stanowią naturalną barierę w nauce, stąd tak mało Niemców włada naszym językiem. Aczkolwiek znam przypadki, gdzie nie tylko partner stanowi motywację do nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.