Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-03-2018, 18:35
annaty annaty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jeszcze nie zaczęłam nauki, ale za to znam już portugalski. Moją motywacją jest zatem sprawdzić czy faktycznie wszystko się tak myli podczas nauki. Poza tym, jak wiele osób już napisało, hiszpańskim posługuje się wiele narodów. W głowie mam słowa Martyny Wojciechowskiej, która w jednej ze swoich książek napisała, że chodziła do liceum śródziemnomorskiego, ale zupełnie nie przejmowała się nauką hiszpańskiego. A teraz żałuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2018, 02:18
ellle23 ellle23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Melodyjność, różnorodność, możliwość porozumienia się z wieloma osobami z przeróżnych krajów (których w Polsce jest teraz sporo) Oprócz tego filmy (oraz seriale i telenowele, każdy może coś znaleźć dla siebie), książki i muzyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2018, 10:37
Marguerite96 Marguerite96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie motywuje to, że dużo moich znajomych właśnie pochodzi z Hiszpanii i posługujemy się zazwyczaj językiem angielskim przy rozmowach. Chciałabym jednak kiedyś z nimi rozmawiać po hiszpańsku, a nie robić melanż dwóch języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2018, 19:36
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Statystyki. To, ile ludzi używa języka hiszpańskiego jest dla mnie dużą motywacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2018, 19:58
agnb agnb jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie także największą motywacją była ta niesamowita melodyjność i miękkość hiszpańskiego. Kiedy poznałam język wystarczająco dobrze, możliwość czytania literatury, a przede wszystkim poezji w oryginale - coś czego przekład nigdy do końca nie odda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2018, 17:08
Iwona92 Iwona92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie zdecydowanie literatura i teksty piosenek w języku hiszpańskim. A oprócz tego piękno tego języka oczywiście
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 13:35
oliwia.96 oliwia.96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie motywuje to, że będę mogła bez problemu porozumiewać w Hiszpanii, prawie całej Ameryce Łacińskiej i nie tylko. Jestem też fanką wszelkich telenowel meksykańskich, więc dzięki znajomości hiszpańskiego nie muszę już oglądać ich z lektorem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2018, 15:04
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko. A miłość zaczęła się chyba od Latino. Uwielbiam brzmienie tego języka, kulturę krajów hiszpańskojęzycznych, bogactwo akcentów, mentalność, literaturę, kino, czytanie w oryginale, a na koniec dodam, że podobają mi się hiszpańscy mężczyźni Kocham ten język od pierwszej lekcji, motywacja nie spada, a już prawie 3 lata. Marzą mi się w przyszłości studia iberystyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2018, 08:55
Corinne Corinne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Możliwość komunikacji z sąsiadką z Kolumbii, która wprowadziła się niedawno niedaleko mnie. Słysząc jej melodyjny głos, sama zachciałam tak mówić. Plus to, że hiszpański jest również bardzo popularny w wielu krajach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2018, 10:08
DanutaMariaLis's Avatar
DanutaMariaLis DanutaMariaLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moją motywacją jest chęć zrozumienia piosenek. Istnieje wielu hiszpańskojęzycznych wykonawców, których uwielbiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.