Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-29-2012, 15:15
raccoonstars's Avatar
raccoonstars raccoonstars jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

O ile z filmami mogę jeszcze rozumieć rozterki: tłumaczyć czy nie tłumaczyć?, to z grami stoję po stronie tych którzy tłumaczenie odradzają. Nawet jeśli gra ma wyjść w narodowej wersji językowej to tytuł powinien pozostać oryginalny bo gra faktycznie może zostać niezauważona. Stalker - Prześladowca, Red Alert - Czerwony Alarm, Residnet Evil - ... nie no wybaczcie nie odważę się, za bardzo kocham tę grę Ale gry rozpoznajemy po tytułach i tłumaczenie na pewno by w tym nie pomogło.
Stary 07-29-2012, 16:08
Rextor Rextor jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też bym nie tłumaczył. Szczególnie, że często producentom płaci się za umieszczanie konkretnych nazw i produktów w swoich serialach. Nawet jeśli serial leci w wielu krajach to ja już bym wolał wszędzie "Angry Birds" niż te ptaszory :P.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2012, 21:46
jan.klajbor jan.klajbor jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pewnie, że nie, później trzeba jeszcze logo zmienić, filmy nie posługują się logo, sam tytuł wystarczy, gry natomiast na równi z tytułem traktują czcionkę, grafikę. Zmiana tytułu na inny język sprawiłaby za dużo problemu. Jeśli tytuł byłby znacznie dłuższy w języku docelowym, jego ostateczna wersja mogłaby nie zmieścić się na pudełku z grą po obróbce graficznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-30-2012, 02:03
Rextor Rextor jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Już widzę jakby się na pudełkach pojawiły polskie rozwinięcia np skrótu GTA. Aż ciężko sobie wyobrazić co by wymyślili.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2012, 20:28
lymha's Avatar
lymha lymha jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Rextor Pokaż post
Już widzę jakby się na pudełkach pojawiły polskie rozwinięcia np skrótu GTA. Aż ciężko sobie wyobrazić co by wymyślili.
Może GTA - Gdzie To Auto?!
Myślę, że wszystko jest możliwe, ale na szczęście tytuły gier w zdecydowanej większości nie są tłumaczone
Stary 09-22-2012, 23:52
Hadrian Hadrian jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie zostawiłbym tytuł gry w oryginale, takie tłumaczenie może tylko zmniejszyć już wspomnianą 'rozpoznawalność' gry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2012, 18:54
jason1987 jason1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba żaden tytuł gry nie został przetłumaczony. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Wiedźmin, ale to z wiadomych powodów. Nawet inne rodzime gry nie zostały nazwane po Polsku [np.: Painkiller].

Co do Ptaszorów.... To nie znając kontekstu w jakim Robin to powiedziała to nie wiedziałbym o co chodzi... Myślę że, Angrybirds są na tyle popoularne że, nie trzeba ich tłumaczyć w ogóle.

Ostatnio edytowane przez Rifle : 03-01-2018 o 12:49. Powód: Ortografia, interpunkcja, literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2012, 15:26
Miłosz's Avatar
Miłosz Miłosz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wroclaw
Domyślnie

Gry komputerowe, w przeciwieństwie do filmów, powinny zawsze mieć oryginalny tytuł - grupa docelowa jest bardziej sprecyzowana i zdecydowana większość graczy dobrze posługuje się angielskim, poza tym przy wykorzystaniu Internetu łatwiej jest znaleźć konkretne informacje o grze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2012, 15:30
chocberry chocberry jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że nazwy gier w ogóle nie powinny być tłumaczone.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2012, 15:58
greenrose greenrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zastanawiam się, czy nie ma przypadkiem jakichś ogólnie przyjętych zasad związanych z problemami tego typu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.