Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-04-2018, 21:12
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkając w kraju którego języka chcesz się nauczyć jest z pewnością ułatwieniem i szybciej się go uczymy. Nie jest to jednak koniecznością i z odpowiednim zaparciem i motywacją można na spokojnie nauczyć się języka obcego w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 22:10
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uważam, że można nauczyć się języka obcego przebywając we własnym kraju. Ba, znam wiele osób, które za granicą spędziły dużo czasu, a lokalnego języka nie nauczyli się wcale lub znają tylko kilka utartych zwrotów. Z drugiej strony, znajomi mówiący świetnie w języku obcym nie spędzili dużo czasu za granicą, maksymalnie rok. Wydaje mi się, że bardziej od długiego pobytu za granicą liczą się chęci i głowa do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 23:31
angelika.drozdz angelika.drozdz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moje doświadczenie wskazuje na to, że wszystko zależy od osobowości uczącego się. Są osoby, które podchodzą bardzo analitycznie do nauki języka i do mówienia. Analizują każde wypowiadane słowo i każde zdanie pod względem wymowy i gramatyki. Rozumieją wszystko lub większość rzeczy, które się do nich mówi ale nie potrafią ubrać swoich myśli w słowa. Takim osobom zdecydowanie wyjazd do kraju anglojęzycznego i zanurzenie się w tym języku pomoże. Ale nauczyć się języka obcego w innych okolicznościach też jest możliwe - ważne jest żeby możliwie dużo słuchać i oglądać na początku - np bajki po angielsku. Nie zaczynajmy od czytania, zacznijmy od oglądania i słuchania, wtedy zapamiętamy pewne sekwencje wypowiadanych słów i z łatwością ułożymy je później w całość w zasadzie nie zastanawiając się nad gramatycznymi zasadami, które będzie można przyswoić w następnej kolejności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2018, 10:05
iso3948 iso3948 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że pobyt w kraju, którego języka się uczysz, byłby bardzo pomocny. Dzięki temu można osłuchać się z językiem. Jest mnóstwo historii o osobach, które wyjechały za granicę bez znajomości języka, a gdy wróciły były w stanie bardzo dobrze się nim posługiwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2018, 01:39
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez iso3948 Pokaż post
Uważam, że pobyt w kraju, którego języka się uczysz, byłby bardzo pomocny. Dzięki temu można osłuchać się z językiem. Jest mnóstwo historii o osobach, które wyjechały za granicę bez znajomości języka, a gdy wróciły były w stanie bardzo dobrze się nim posługiwać.
To wszystko zależy na jak długo dana osoba wyjechała i w jakim środowisku przebywała.Nie łudźmy się, ze jak wyjedziemy na dwutygodniowy turnus z jakieś szkoły językowej to wrócimy ze świadomością, że zrobiliśmy oooogromne postępy. Prawdopodbnie pieniądze zostały trochę wyrzucone w błoto.
A jeśli z kolei ktoś pojechał np na 20 lat i wylądował gdzieś w Jackowie w Chicago i przebywał wśród Polonii to prawdopodobnie angielskiego by się nie nauczał a i polskiego by sporo zapomniał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2018, 23:53
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moje zdanie- Nie jest to konieczne, aczkolwiek byłaby to jakaś przygoda i szansa na kontakt z ''żywym'' językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2018, 17:01
sQuarek sQuarek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dużo zależy od tego jak spędzamy czas w danym kraju. Jeśli nie spotykamy się z obcymi ludźmi i nie chcemy się wysilać szukając sytuacji gdzie możemy się czegoś nauczyć, to na pewno nie zdobędziemy nowych umiejętności. Na pewno taki wyjazd może nam pomóc jeśli tylko trochę się zaangażujmy, ale nie będzie niezbędny do nauki języka, szczególnie teraz gdy możemy słuchać tego jak mówią obcokrajowcy praktycznie gdziekolwiek jesteśmy używając internetu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 16:15
alinakhu alinakhu jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie ,jeśli człowiekowi podoba się język ,to on nauczy się go nie wyjeżdżając z kraju, bez problemów.Oczywiście ,przebywanie w innym kraju pomoże w szybkiej nauce języka. Pozwoli nie tylko na szybkie jego opanowanie, ale poznanie innej kultury.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 23:40
WhiskeyJack WhiskeyJack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkanie w kraju, którego języka się uczymy na pewno przyspiesza w znacznym stopniu jego naukę, ale pod warunkiem że przebywamy w towarzystwie tubylców i używamy tego języka na co dzień, czy to w szkole czy pracy. Osobiście znam osoby mieszkające za granicą wiele lat i operujące językiem danego kraju bardzo słabo, wiec raczej nie jest to warunek konieczny. Ja nauczyłem się angielskiego nigdy nawet nie odwiedzając żadnego kraju anglojęzycznego i to wydaje mi się na całkiem przyzwoitym poziomie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2018, 00:22
Natala3003 Natala3003 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą: jest to na pewno skuteczna pomoc, ale nie jest konieczna. Wydaje mi się, że ważniejszy jest dobry nauczyciel i własna motywacja. Poza tym w dobie Internetu, fizyczny wyjazd nie jest jedyną możliwością doświadczenia "żywego" języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.