Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-24-2018, 21:25
yuliiadyvoniak yuliiadyvoniak jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauka słów

Cześć wszystkim!

Zainstalowałam aplikacje telefoniczne do nauki słów Easy Ten ([url]https://itunes.apple.com/en/app/id582671477[/url]), Duolingo ([url]https://itunes.apple.com/en/developer/duolingo/id570060151[/url]). Oto kolejny nowy Barney - Learn English ([url]http://apple.co/2zZoDqs[/url]) do nauczania czytania tekstów i uzupełniania słownictwa, coś w rodzaju ciekawego tematu.

Co myślicie o takich aplikacjach? Czy oni pomogli zapamiętać słowa w rzeczywistości, czy nie było żadnych korzyści?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2018, 08:00
piobar's Avatar
piobar piobar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W dwóch innych wątkach już chwaliłam Duolingo. Dwóch pozostałych aplikacji nie znam, ale prawda jest taka, że niemal każda metoda jest dobra, jeśli używa się jej konsekwentnie i systematycznie. A która jest najlepsza - cóż, to już jest kwestia indywidualnych preferencji i dopóki nie spróbuje się samemu, to nie wiadomo. Miłej nauki!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2018, 08:34
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Duolingo jest całkiem dobre, jeśli chce się poćwiczyć i odświeżyć znajomość języka. Takie aplikacje są dobre do wspomagania nauki i na pewno coś się zapamiętuje. Uważam, że warto z nich korzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2018, 09:44
patirod92 patirod92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako samodzielne narzędzie nauki - absolutnie nie Natomiast, tak jak napisano wyżej, takie apki są fajne do utrwalania słownictwa. Sama korzystam z Duolingo w nauce szwedzkiego i jestem zadowolona. Minus jedynie w tym, że słowa są często randomowe, jeśli chodzi o poziom trudności nie wiem jak to wygląda w przypadku języka angielskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2018, 09:50
agatap agatap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja używałam duolingo raczej do powtórki, niż do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2018, 12:48
Marta8686 Marta8686 jest offline
Kumotr

Domyślnie

No dokładnie, ja tak samo. Duolingo moim zdaniem nie nadaje się do długotrwałej nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2018, 13:23
PaulChao PaulChao jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja korzystam z Anki jako wsparcia, jednak moja główna metoda jest staroświecka. Słówka poznaję głównie przez materiał autentyczny. Wszystkie nieznane słówka, idiomy, zwroty, a także zdania ciężkie do przetłumaczenia od strony gramatycznej zapisuję po sprawdzeniu ich w kilku słownikach dwu- i jednojęzycznych. Mam cały segregator takich notatek. Potem to przeglądam i wprowadzam do Anki te słówka i zwroty, z których zapamiętaniem mam problem. Głównym narzędziem przypominania jest jednak wyżej wspomniany segregator, a także dalsza lektura tekstów. Kiedy spotykam dane słówka czy zwroty wielokrotnie, utrwalają się same. Gorzej, gdy jakieś słówka spotkam raz czy dwa. Właśnie te słówka wprowadzam do Anki. Poza tym staram się też krytycznie ocenić przydatność słówka, gdyż czytam sporo starej literatury i wiadomo, że jest tam wiele słówek, których nikt dziś na co dzień nie używa. Nie usłyszy się ich od native speakerów, ani raczej też nie spotka się ich w mediach różnego typu. Te notuję i staram się zapamiętać tylko jeżeli mnie zaciekawią, albo są w poezji i starych tekstach częste, ale nie są moim priorytetem, jeżeli chodzi o ich zapamiętanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-29-2018, 10:08
e-alicja's Avatar
e-alicja e-alicja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Każda metoda jest dobra Ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy robiło się ręcznie fiszki albo miało się wielki zeszyt ze słówkami Fajnie, że teraz jest tyle różnorodnych aplikacji do nauki angielskiego. Z duolingo nie korzystałam, ale chętnie przetestuję i wtedy dam znać jaką mam opinię na jego temat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2018, 20:47
gregory1992 gregory1992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś uczyłem się czeskiego w naturalnym środowisku, ale w międzynarodowym gronie - więc po angielsku. Jeśli masz opanowany jeszcze jakiś inny język niż polski i angielski, polecam naukę angielskich słówek w tym języku. Ucząc się po polsku, wydaje się to być trochę "naturalne", a ucząc się tego angielskiego w innym języku zauważa się połączenia między słowami w innych językach i to naprawdę potrafi rozruszać mózg do działania, a tym samym zapamiętywania słówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2018, 11:41
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Należę do tych osób, którym nauka słów na zasadzie ''na pamięć'' nie idzie za dobrze. W moim wypadku najlepiej sprawdza się zastosowanie ich w materiałach, z którymi mam kontakt (prasa, filmy, książki, muzyka itp.). Dzięki ''wrzuceniu ich w kontekst sytuacyjny, który długo pozostaje w pamięci jestem w stanie je zapamiętać na lata czego nie mogę powiedzieć o glosariuszach, które po miesiącu wyparowują mi z głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.