Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-03-2018, 18:24
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że w gimnazjum lekcje angielskiego powinny być prowadzone po angielsku. Nawet jeśli grupa jest początkująca nauczyciel powinien mówić jak najwięcej po angielsku. Dzięki temu uczniowie osłuchują się z językiem i uczą przydatnych zwrotów. Wyjątkiem mogą być tematy gramatyczne, które w celu lepszego zrozumienia mogą być prowadzone w języku polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2018, 01:39
damian1993 damian1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie tak. Im więcej języka tym szybciej uczniowie oswoją się z nim i łatwiej będzie im go przyswoić. Od tego jest szkoła, aby popełniać błędy i się uczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2018, 14:21
klaudia96m klaudia96m jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak najbardziej, nawet jesli uczeń czegoś nie zrozumie, to przecież nie problem powiedzieć to samo po polsku. Zawsze w jakiś sposob sie osłuchamy z jezykiem, więc nie widzę przeszkód, poza tym poziom gimnazjum to nie jest jeszcze zaawansowany angielski, dlatego nauczyciel nie musi używać wyszukanego słownictwa.

Ostatnio edytowane przez Marta1996 : 06-10-2018 o 19:42. Powód: ortografia,interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 13:52
Ja92 Ja92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że niezależnie od poziomu uczniów, nauczyciel powinien prowadzić zajęcia w języku, którego uczy. Wiadomo, że do początkujących będzie się zwracał krótkimi, prostymi zdaniami, bez przekombinowanych konstrukcji gramatycznych. Początkowo uczniowie mogą mieć pewne problemy ze zrozumieniem, ale jak wspomniała już wyżej Klaudia, zawsze można powtórzyć dane zdanie po polsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2018, 12:08
Malgosia97 Malgosia97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem, lepiej jest jak nauczyciel używa języka obcego podczas zajęć przez 90% czasu. Z początku wydaje się to dziwne uczniom, ale z czasem dostrzegają zalety takiego podejscia.

Ostatnio edytowane przez Marta1996 : 06-10-2018 o 19:44. Powód: ortogafia, interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 19:01
eani eani jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie tak. Zgadzam się z wyrażaną poprzednio opinią, że na początku powinno się używać metody "powiedzieć po angielsku, powtórzyć po polsku" aż to stanie się zbędne. W gimnazjum miałam nauczycielkę, która mówiła do nas po angielsku, i mimo że niektórzy mieli problemy, klasa zakończyła na dużo wyższym poziomie, niż mój rocznik w liceum (!) gdzie miałam nieszczęście trafić na kobietę, która nie mówiła do klasy po angielsku prawie wcale. Skończyło się to tym, że pod koniec trzeciego roku liceum znaczna większość klasy nie opanowała nawet Present Simple i w ogóle nie była w stanie samodzielnie się wypowiadać - moi koledzy wkuwali całe zdania na pamięć i klecili z nich wypowiedzi, w ogóle nie przejmując się tym że to co mówili nie miało żadnego sensu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2018, 19:35
Bartek96 Bartek96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że lekcje powinny być prowadzone w języku angielskim, ale takim prostym zrozumiałym. Ewentualnie mieszane polsko-angielski, w celu wytłumaczenia czegoś trudniejszego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2018, 16:30
Maczo Maczo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie połączenie polskiego i angielskiego podczas lekcji jest najlepszy rozwiązaniem. Można wytłumaczyć zadanie po angielsku, a potem dopowiedzieć niezrozumiałe jego elemety po polsku żeby uczniowie byli w stanie je efketywnie wykonać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2018, 00:19
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sposób komunikacji z grupą należy dopasować do jej poziomu. Jeśli widzimy, że uczniowie mają problemy ze zrozumieniem poleceń, trzeba wprowadzić metodę, która została wspomniana już wcześniej: angielskie polecenia tłumaczone od razu na język polski. Większość komunikatów podawanych w trakcie zajęć jest schematyczna, dlatego uczniowie już po kilku lekcjach przestaną potrzebować ich polskiej wersji. Jeśli chodzi o prezentację zagadnień gramatycznych, to myślę, że bez problemu uda się to zrobić w języku angielskim, w sytuacji gdy używamy odpowiedniego kontekstu, obrazków, ciekawej prezentacji multimedialnej, historyjki lub innych pozawerbalnych metod służących do zobrazowania użycia danej struktury. Po omówieniu materiału warto poprosić kogoś o podsumowanie w języku polskim. W ten sposób przekonamy się, czy prezentacja zagadnienia była zrozumiała dla uczniów. Jeśli ciągle są wątpliwości, to wyjaśniamy je po polsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2018, 10:17
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uważam że takie podejście powinno zacząć się w podstawówce ba nawet w przedszkolu. Kiedyś w telewizji pokazywali szkołę, w której dzieciaki uczyły się języka chińskiego. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nauczycielka nie była rodowitą Chinką. Nie potrafiła w ogóle mówić po polsku i porozumiewała się z nimi tylko w swoim ojczystym języku. Dzieciaki bez problemu uczyły się nowych zwrotów, wyrażeń itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.