Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki orientalne
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-16-2011, 11:51
michal_k michal_k jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: pl
Domyślnie Hebrajski od zera - aplikacje i strony do nauki hebrajskiego

Witam, czy ktokolwiek z Was uczy się tego języka?. Przyznam się, że od zawsze hebrajski mnie fascynował przez swoją historię, alfabet itp. Nigdy jednak nie zdołałem osiągnąć takiego poziomu, aby móc swobodnie porozmawiać w tym języku. Może jednak znalazłby się ktoś z kim mógłbym zacząć po raz kolejny jego naukę?

Polecam linki:
[url]www.iwrit.pl[/url]

pzdr,
m.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 14:10
Paszczynska Paszczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kooocham hebrajski. Mam jakieś notatki ale umiem/umiałam go niestety na podstawowym poziomie. Może ktoś jeszcze chętny będzie i razem się pouczymy?

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-15-2015 o 21:16. Powód: Brak polskich znaków i dużej litery na początku zdań
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-19-2011, 13:11
dembi's Avatar
dembi dembi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zawsze jakoś mnie ciągnął ten język, jednak jedyne co udało mi się z tym zrobić to kilka odbytych lekcji z hebrajskiego, ale biblijnego... gdzieś mam jeszcze notatki, ale z tego, co wiem zupełnie się te dwie odmiany różnią. Może znalazł by się jakiś kurs/grupa hebrajskiego? Nic o tym nie słyszałam, a Wy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-19-2011, 13:29
Paszczynska Paszczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam na szczęście współczesny w ramach lektoratu.
Na UJ polecam zajęcia z dr Markiem Pielą. A co do kursów.. To nie za bardzo się orientuję.

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-15-2015 o 21:17. Powód: Brak dużej litery na początku zdań
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-19-2011, 13:57
dembi's Avatar
dembi dembi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na UJ mam trochę daleko z Poznania, ale może coś i tu się znajdzie:) Dzięki:)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2011, 02:30
kokoniczek kokoniczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Do nauki korespondencyjnie i online

Serdecznie polecam kurs korespondencyjny (lub jeśli ktoś ma możliwość to stacjonarnie w Warszawie) w Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra. Ja byłam bardzo zadowolona.
[url]http://www.schorr.edu.pl/[/url]
Centrum to od lat organizuje kursy stacjonarne (także intensywne wakacyjne), wiele ciekawych pokazów, kursy korespondencyjne, a od jakiegoś czasu także udostępnia platformę e-learningową nauczania języka hebrajskiego (na razie tylko poziom podstawwowy). Ostatnio pojawiła się też opcja Hebrajski na Skype'ie
Na stronie można znaleźć wiele ciekawych informacji, czasem są jakieś konkursy z wiedzy o świętach żydowskich. Fundacja wydała już cztery publikacje do samodzielnej nauki j.hebrajskiego (można je kupić na Allegro, ale bezpośrednio przez fundację wyniesie i tak taniej)
Litery, litery
Me alef ad taw
Mówimy po hebrajsku
Mówimy po hebrajsku Izrael i Święta
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-24-2011, 13:24
elzyn's Avatar
elzyn elzyn jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Pamiętam, że w ogóle nie interesowałem się hebrajskim i sądziłem, że jest niezbyt ładny, dopóki nie usłyszałem tego:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=jf94uiIbItg[/url]

Teraz chyba nie miałbym nic przeciwko paru lekcjom, zwłaszcza, że alfabet wygląda bardzo elegancko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2011, 18:51
BWJD BWJD jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie mam zbyt dobrych wspomnień z zajęć na UJ. Ale jeżeli komuś nie przeszkadza metoda gramatyczno-leksykalna bez jednego choćby obrazka,czy tabelki i gramatyka objaśniana przez odwołania do arabskiego (ja go nie znam), to tempo jest bardzo szybkie, więc na pewno wiele się nauczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2011, 10:17
dembi's Avatar
dembi dembi jest offline
Kumotr

Domyślnie @elzyn

Bardzo spodobała mi się ta piosenka. Może to trochę off-topic, ale co jeszcze polecasz?:)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 16:12
kokoniczek kokoniczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez BWJD Pokaż post
Ja nie mam zbyt dobrych wspomnień z zajęć na UJ. Ale jeżeli komuś nie przeszkadza metoda gramatyczno-leksykalna bez jednego choćby obrazka,czy tabelki i gramatyka objaśniana przez odwołania do arabskiego (ja go nie znam), to tempo jest bardzo szybkie, więc na pewno wiele się nauczy.
Czy tak wyglądają zajęcia na UJ - czy mówisz o zajęciach z j.hebrajskiego na filologii klasycznej czy dodatkowe zajęcia z j.jydisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.