Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-26-2013, 15:45
ola.shaaban ola.shaaban jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Nauka języków orientalnych to chyba jest swego rodzaju wyzwanie - coś zupełnie innego, coś za co bierze się niewiele osób. Większość wybiera angielski, niemiecki, francuski... A taki arabski, jidysz czy hinduski to odskocznia od utartych wyborów.
Stary 08-29-2013, 14:46
elkemp's Avatar
elkemp elkemp jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Co prawda naukę japońskiego mam dopiero w planach, ale od wielu lat interesuję się kulturą japońską. Zaczęło się od przypadkowej przeczytanej książki i potem już była równia pochyła . Ubolewam nad tym, że ostatnio nie mam tyle czasu na czytanie książek.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 23:06. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2013, 19:41
Varyesha Varyesha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dlaczego język orientalny, i dlaczego akurat japoński? Cóż, po pierwsze: wyzwanie, świadomość że chce się uczyć czegoś, co jeszcze nie jest tak popularne (w czasach kiedy chodziłam do gimnazjum, japoński z pewnością nie był tematem oklepanym ). A dlaczego japonistyka? Przez nostalgię dla między innymi Dragon Ball, oglądanego na RTL7 o godzinie 7:20, dla Yattamana, dla Sailorek... Oczywiście, potem przyszło zainteresowanie kulturą, muzyką, sztuką, więc teraz cieszę się, że mogę pogłębić swoją wiedzę .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 23:07. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2013, 00:05
LongWei LongWei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Karya Pokaż post
Porzuciłam chiński dla japońskiego, mam jednak nadzieję, że kiedyś jeszcze do niego wrócę.
Wróć, córko marnotrawna .

Cytat:
Zamieszczony przez Judyta Łepkowska Pokaż post
Japoński oklepany?
Zależy, co rozumiemy przez słowo "oklepany". Wg mnie jako język orientalny, japoński zawsze się obroni swoją "orientalnością". No i z całą pewnością posługujących się nim choćby w Polsce jest nieporównywalnie mniej, niż posługujących się popularnymi językami europejskimi. Jednak nauka japońskiego faktycznie stała się modą, a uczących się bardzo szybko przybywa. I teraz trafić na kogoś, kto ma styczność z tym językiem, nie jest specjalnie trudno. Oczywiście nic w tym złego .

A moja historia z chińskim jest bardzo prosta. Od zawsze najmocniej czułem się w językach i wiedziałem, że studiować będę jakąś filologię. A za chińskim przemawiały dodatkowo wszelkie względy ekonomiczne, o których nikomu mówić nie trzeba. Niemniej jednak taki prosty wybór przerodził się w pasję .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 23:09. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2013, 13:28
malibolan malibolan jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie nauka języka chińskiego to czysta radość. Potrafię się uczyć i uczyć i do tej pory mi się to jeszcze nie znudziło, gdyż ucząc się chińskiego niezbędna jest wiedzia historii, kultury czy też zwyczajów tego kraju. A to nie ma granic, nawet po 5 latach jego nauki wciąż odkrywam nowe rzeczy.

Poza tym chińskie powiedzienie mówi: "活到老学到老" (huó dào lǎo ,xué dào lào) co oznacza tyle co: "nigdy nie jest za późno na naukę".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2013, 20:51
MonikaMF MonikaMF jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie od kilku lat interesowały tylko dwa języki orientalne: hindi i arabski. Podstaw tego pierwszego nauczyłam się sama, bo jest to w miarę prosty język. Arabskiego uczę się od roku, a co mnie do tego skłoniło? Zawsze chciałam poznać tajemnicę tych 'robaczków'. Dodatkową motywacją jest dla mnie planowana przyszłość w jednym z krajów zatoki. Hindi przyszedł wraz z zachwytem filmami Bollywood i to właśnie dzięki nim przyswoiłam ogromną ilość zwrotów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2013, 22:50
Rashne Rashne jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zaczęłam naukę języka japońskiego, ponieważ bardzo nękały mnie nieprzetłumaczone rozdziały mang, które już zaczęłam czytać, a z braku translacji nie mogłam ukończyć. Z czasem zakochałam się w wymowie i po dziś dzień jestem nierozłączna z muzyką japońską. Ostatnimi czasy, zaczynam się także poważnie zastanawiać nad językiem koreańskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2013, 00:26
makowskam makowskam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczymy się tych języków, bo są one rzadkie i ciekawe. Poza tym, wydaje mi się, że język np. chiński będzie za niedługo przydatny, ze względu na rosnącą potęgę Chin. Pojawią się firmy, ludzie będą zakładać działalności gdzie będą współpracować z Chińczykami i wtedy niezbędny będzie tłumacz tego języka.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 23:14. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2013, 02:48
koharu koharu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chiński mnie przeraża, za koreański mam zamiar się zabrać gdy uzyskam N2 z japońskiego, a japońskiego uczę się, bo ten język mnie zafascynował, a jego brzmienie wpadło w ucho, gdy miałam lat 12 albo mniej, i do teraz fascynacja się dobrze trzyma .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 23:14. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2013, 22:11
angie1 angie1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja podziwiam ludzi, którzy uczą się języków orientalnych. Ale jak to niektórzy pisali, warto się ich uczyć, ponieważ angielski i niemiecki są dość powszechne. Tłumacze języków orientalnych mają większe szanse na lepsze zarobki, to po pierwsze . Po drugie, to pasja i zainteresowanie kultura . Uczę się arabskiego od miesiąca i nadal mam ogromne chęci by to kontynuować . Poza tym, język ten jest tak melodyczny, słuchanie go to wręcz poezja, dlatego pragnę go dobrze opanować .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 23:15. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.