Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-27-2011, 18:20
alutkaz alutkaz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie Kiedy zacząć naukę języka angielskiego?

W jakim wieku dzieci mogą uczyć się języka angielskiego? Moim zdaniem nie powinno to być za wcześnie, gdyż angielski sprawia, że dzieci seplenią i mają potem problem z wymową w języku polskim.
Tymczasem na rynku są już korepetycje dla niemowlaków. Czy warto?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2011, 00:24
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

W zależności od tego czy jesteś zwolennikiem Critical Period Hypothesis. Wydaje mi się, że kursy dla niemowlaków to trochę sposób na wyciągnięcie pieniędzy od nadgorliwych rodziców, ale być może się mylę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2011, 01:13
annaplk annaplk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Obecnie coraz więcej ludzi uważa, że najlepiej zacząć od już w okresie przedszkolnym bo dzieciaczki łatwiej chłoną wiedzę poprzez zabawę, szybciej uczą się słówek, mają bardziej giętki język itp. Znam osoby, które uważają, że to za wcześnie, bo dziecko najpierw powinno się nauczyć mówić w języku ojczystym a dopiero w obcym, bo po co dzieciakom mieszać w głowach dwoma językami... Uważam, że najlepiej zacząć od I klasy szkoły podstawowej - dzieciaki juz znają własny język, potrafią się bez problemów nim posługiwać, poznają jakieś zasady...
Ja zaczęłam się uczyć w 6 klasie i też się nauczyłam
A z tymi niemowlakami to chyba lekka przesada...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2011, 12:20
Ewa Sulińska Ewa Sulińska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Dzieci przedszkolne bardzo szybko przyswajają nowe słówka i jeśli nie mają wcześniejszych problemów z wymową, nie powinny mieć problemów. Dlatego zgadzam się z przedmówcą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2011, 12:58
Gabriela27's Avatar
Gabriela27 Gabriela27 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: next to Ślęża
Domyślnie

uważam, że dziecko można zacząć uczyć od najmłodszych lat, ale bez przesadnego nacisku.
uważam, że pojedyncze słówka, liczenie do 10 itd jest jak najbardziej wskazane.
nic na siłę tylko powoli krok po kroku żeby dziecko osłuchało się z językiem,
a jak coś zapamięta to tylko z korzyścią dla niego.
Stary 12-29-2011, 23:33
netgirl999 netgirl999 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę że 5 lat to dobry wiek. Mam kilku uczniów w tym wieku i chociaż część z nich nie umie jeszcze czytać i pisać to dzieci dużo zapamiętują i idąc do szkoły wiele już potrafią. ALe 20 minut lekcji w tym dużo zabawy to absolutna konieczność

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 01-22-2018 o 02:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-29-2011, 23:46
mugata mugata jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mam w domu niemowlaka, a za sobą kilka lat nauczania języka. I wcale nie zamierzam mojego dziecka uczyć zbyt szybko. Sama zaczęłam uczyć się angielskiego w wieku 10 lat (takie kiedyś były realia..) i nie narzekam, że stało się to zbyt późno.
Ważne, że na początku oswoić dziecko, że są różne języki, wprowadzić je w ramach zabawy, a poważną nauką zająć się, kiedy dziecko sprawnie posługuje się swoim ojczystym językiem.
Także uważam, że nauka języka dla niemowlaków to wyciąganie pieniędzy od nadgorliwych rodziców..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2011, 00:05
megan1 megan1 jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Wydaje mi się, że wiek wczesnoszkolny jest ok pod warunkiem, że zajęcia są prowadzone w mądry sposób tzn. nie są za bardzo przesycone nowym materiałem, a z drugiej strony nie są tylko infantylną zabawą podczas której dziecko wyłącznie powtarza w kółko to samo. Uczyłam kiedyś w takiej szkole językowej, gdzie "panie od dzieci" tylko śpiewały i klaskały i dziwiły się dlaczego dzieci ciągle się nudzą i zaczynają malować, rzucać zabawkami, lub kłaść się na dywaniku i leżeć. Myślę, że trudno jest dobrać dzieciaki w grupę jak mają 4,5 lub 6 lat i zadowolić je wszystkie jednocześnie. Dlatego uważam, że najlepszym i najbezpieczniejszym wiekiem jest te 6 - 8 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2011, 12:30
baggins baggins jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podzielam zdanie lukhib Korepetycje dla niemowlaków to niewątpliwie wyłudzanie pieniędzy, a wiadomo, że i na to znajdą się chętni, jako że niektórzy rodzice aż nadto zabiegają o wykształcenie swoich dzieci wysyłając ja na wszystkie możliwe zajęcia dodatkowe, kursy, korepetycje. Moim zdaniem wiek niemowlęcy to zbyt wcześnie, aby dziecko mogło zacząć 'przyswajać wiedzę', gdyż nie jest ono jeszcze nawet do końca świadome własnego ja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2011, 16:23
ewela364@wp.pl ewela364@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Gabriela27 Pokaż post
uważam, że dziecko można zacząć uczyć od najmłodszych lat, ale bez przesadnego nacisku.
uważam, że pojedyncze słówka, liczenie do 10 itd jest jak najbardziej wskazane.
nic na siłę tylko powoli krok po kroku żeby dziecko osłuchało się z językiem,
a jak coś zapamięta to tylko z korzyścią dla niego.
Jestem za, a nawet bardzo. Wszystko z umiarem, bez nacisku ani żadnej presji, najlepiej w formie zabawy. Z doswiadczenia na dwóch małych czlonkach mojej rodziny widze, że nie wyrzadzilo im to zadnej krzywdy. Ani siostrzenica, ani siostrzeniec nie chodzili od maluskiego na do prywatnej szkoly angielskiego, za to razem z siostra delikatnie podsuwalysmy bajki anglojezyczne na dvd, przy piosenkach obydwoje po jakims czasie zaczynali sami probowac nasladowac bajkowe charaktery w sposobie mowienia, przy spiewaniu itp., naprawde moznabylo usmiac sie po pachy pozniej alfabet i liczenie itd itd. Wszystko przyjelo sie bez problemow a dzis traktuja j.ang jako cos przyjemnego i nic nie trzeba bylo placic. Wystarczy zadbac odpowiednio.

Pozdr

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 01-22-2018 o 02:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.