Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-14-2014, 02:45
esit2014 esit2014 jest offline
Kumotr

Domyślnie Youtube - anglojęzyczne kanały, które subskrybujecie

Wydaje mi się, że taki wątek jeszcze nie powstał, więc postanowiłam was zapytać - które kanały anglojęzyczne subskrybujecie, polecacie i dlaczego? Oglądacie brytyjskich, irlandzkich, walijskich, szkockich, australijskich, nowozelandzkich lub amerykańskich youtuberów? Których?

Któregoś dnia wpadłam na kanał Head Squeeze i spędziłam na nim dobre dwie godziny oglądając filmik po filmiku. Można na nim znaleźć wiele naprawdę interesujących informacji/ciekawostek z różnych dziedzin, prezentowanych wraz z zabawnymi ilustracjami i ważnymi hasłami, o których mowa w danym momencie. Gorąco polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2014, 04:58
aurigo's Avatar
aurigo aurigo jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Mazury
Domyślnie

W subskrypcjach mam kilkanaście kanałów, ale oglądam raczej rzadko - w przypadkowej kolejności:

- TED - ze względu na fascynację technologią
- NurdRage - j/w, tyle że chemia
- FPSRussia, ze względu na fascynacje technologią, w tym również zbrojeniową, oraz because EXPLOSIONS ;D
- Ninja Tune - regularna świeża dawka nowych odkryć muzycznych od jednej z najlepszych wytwórni IDM na świecie
- Rhymesayers Entertainment - j/w, tyle że do rapu,
- kilka oficjalnych kanałów muzycznych wykonawców ciężkich brzmień: Isis, Jakob, Norma Jean etc.
- Viso Trailers - trailery filmowe
- Gabriel Iglesias, moim zdaniem jeden z najlepszych współczesnych amerykańskich/meksykańskich stand-up'ów,
- Kilka kanałów o tematyce okołogrowej: Playstation Access, PowerPyx, Eurogamer, GTTV
- Regulary Ordinary Swedish Meal Time - Hacka löken!
- Jimmy Fallon oraz David Letterman, dwa late night show'y, które lubie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2014, 11:25
grishak grishak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam kanał Evans Cycles jeżeli sami lubicie bawić się w warsztat rowerowy. Filmy pokazują jak zrobić prawie wszystko, by twój rower działał jak marzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2014, 14:34
PetyrJ's Avatar
PetyrJ PetyrJ jest offline
Kumotr

Miejscowość: suburbia Szczecińskie
Domyślnie

Zwykle nie klikam "suba", tylko ręcznie sprawdzam co jakiś czas wybrane kanały. Ale kilka wyjątków się trafi:

Vsauce - popularnonaukowe ciekawostki przedstawione w przystępny sposób.
DDTop20 (Danger Dolan) - podobnie do powyższego, tyle że wszystko podane jako "rankingi" (czasem dosyć nietypowe).
Angry Video Game Nerd - recenzje staroci i całego mnóstwa słabych gier.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2014, 15:37
Czarek01 Czarek01 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Osobom zainteresowanym szeroko pojętą muzyką polecam kanał The Needle Drop, prowadzony przez elokwentnego, władającego imponującą angielszczyzną (w wydaniu amerykańskim) blogera. Polecam też serię American Hipster, przedstawiającą różne nowinki i ciekawostki z życia kulturalnego i towarzyskiego Stanów Zjednoczonych.
Czasem zdarza mi się zajrzeć na kanał Red Bull, ale więcej tam sportu niż języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2014, 00:48
aleksiskin aleksiskin jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja subskrybuję ponad 20 kanałów i oglądam niemal wszystkie filmiki dla rozrywki.

Moi ulubieni:
Pewdiepie <3 - co prawda pochodzi ze Szwecji, ale kanał prowadzi po angielsku i jest po prostu zabawny
Jenna Marbles - czasami pękam ze śmiechu oglądając jej filmiki
Shane Dawson - również zabawny gość (choć dla niektórych zbyt obraźliwy)
Tyler Oakley - he's the queen
TheFineBros - polecam, kanał polega głównie na tym, że ludzie reagują na filmiki/rzeczy itd. a potem dyskutują na te tematy. Bardzo ciekawe rzeczy czasem wychodzą c:
Jacksfilms - YGS (Your Grammar Sucks) to dobra seria zabawna i pouczająca językowo
Troye Sivan - Australijczyk, który właśnie nagrał płytę!

Są to kanały typowo rozrywkowe, ale oglądając filmiki bardzo osłuchałam się z codziennym językiem. Polecam każdy z nich, ale jak wiadomo, każdy ma swój gust
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2014, 15:13
KoloB KoloB jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli ktoś interesuje się kulturystyką, treningiem siłowym oraz zagadnieniami z dziedziny dietetyki i suplementacji to polecam następujące kanały:

Rich Piana
TheTigerFitness
TeamThreeD Alpha
PhysiquesOfGreatness
OmarIsuf
FastingTwins
TwinMuscleWorkout
Brandon Carter
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2014, 19:22
Dorcik Dorcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Całkiem niedawno trafiłam na kanał Accents with Amy, w którym dziewczyna mówi o różnych odmianach angielskiego akcentu, a przy tym świetnie je naśladuje.
A oto link: [url]https://www.youtube.com/user/accentswithamy[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2014, 23:56
stefcia stefcia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Subskrybuję głównie kanały poszczególnych muzyków, ale jest tez kilka wyjątków:
- Smarter every day - popularnonaukowy kanał o ciekawostkach z otaczajacego nas świata. Świetnie się ogląda i naprawdę nie nudzi Jeśli chodzi o podobna tematykę to polecam też wspomniany juz wcześniej Vsauce
- Alltime10s- uwielbiam wszelkiego rodzaju rankingi, zestawienia. Ten kanał jest jednym z lepszych

najlepsze kulinarne to:
- Jamie Oliver <3
- River Cottage
- CupcakeJemma
- Barry Lewis
Oprócz tego
- CinemaSins- czyli świetnie wypunktowane błędy w filmach, sporo nieścisłości, których mnie na przykład nie udało się wypatrzeć w niektórych filmach
- BBC Radio 1- ja uwielbiam szczególnie serię live lounge gdzie można posłuchać często świetnych i zaskakujących coverów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2014, 12:46
HereIsJohnny's Avatar
HereIsJohnny HereIsJohnny jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

It's Okey To Be Smart
AsapSCIENCE
Vsauce
Big Think
EuropeanSpaceAgency

bardzo polecam! można się bardzo dużo dowiedzieć!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.