Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-04-2012, 15:04
nen26 nen26 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja "mój" język orientalny, czyli hindi, najbardziej lubię za brzmienie i za alfabet, który jest śliczny wizualnie i bardzo prosty do opanowania Wcale nie uważam, żeby był to język trudniejszy do opanowania, niż języki europejskie, a jak już się przeżyje pierwszy szok, że gramatyka jest kompletnie inna od wszystkiego, co się do tej pory znało, to staje się całkiem prosty
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2012, 16:38
Ranko Ranko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również jakoś zawsze bardziej ciągneło mnie jednak do języków orientalnych, i szczerze uważam że większość z nich jest znacznie łatwiejsza niż języki europejskie. Puki co uczę się khmerskiego i japońskiego, oba bardzo różne ale w każdym coś mi się podoba W khmerskim najbardziej lubie brak gramatyki, odmian i tonów, co sprawia że znając słowa można już spokojnie prowadzić rozmowy, a japońskiego poprostu lubię słuchać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2012, 16:47
idalia idalia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja lubię języki orientalne za to, że są tak odległe od naszego języka, naszej kultury i mentalności. Po prostu nieznane i inne przyciąga. A ludzi, którzy decydują się na naukę orientalnych języków cenię za odwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2012, 13:16
kalina89 kalina89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim ukochanym na chwilę obecną językiem jest japoński. Uwielbiam go ze względu - jak było już wspominane wcześniej - na jego odmienność od języków europejskich, ze względu na piękno kraju, w którym jest on językiem urzędowym, ze względu na kulturę tego kraju, ze względu na to, że język pięknie brzmi i ze względu na to, że ma ciekawe znaczki . Właśnie zmagam się z zestawem kanji na JLPT 5 .
JAPOŃSKI KYOU - Najlepsze kursy języka japońskiego w Lublinie [URL="http://www.kursyjaponskiego.pl/"]http://www.kursyjaponskiego.pl/[/URL] [URL="http://www.facebook.com/Kyoujezykjaponski?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook.com/Kyoujezykjaponski?ref=ts&fref=ts[/URL]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2012, 22:28
davedave21 davedave21 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

języki orientalne mogą mieć ciekawe formy nauki, nie muszą być wcale trudniejsze w przyswojeniu jeśli dobrze trafimy to możemy być bardzo zadowoleni z poziomu nauki i efektów, jakie będziemy w stanie osiągnąć w krótkim czasie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2013, 15:48
Floreque Floreque jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie wiem, co mnie kilkanaście lat temu urzekło w języku japońskim, ale ta pasja trwa nadal. Myślę, że kultur Kraju Kwitnącej Wiśni, jej spokój i harmonia najbardziej do mnie przemówiły, potem cała reszta no i język. A ponieważ to piękna sprawa, kiedy pasja i praca idą razem, dążę do tego, aby uczynić język japoński swoim narzędziem pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 13:05
870818 870818 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zainteresowałam się japońskim słysząc go w telewizji jako małe dziecko (najpewniej z jakiegoś anime) i zachwyciło mnie to, że jest taki strasznie "ekspresyjny". Partykuły typu: ne, yo itp, to jak inaczej mówią samuraje, a inaczej słodkie lolitki - wydało mi się czymś egzotycznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2013, 00:07
Jatylko Jatylko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

heh pewnie odmiennie ze mną była niż z większością was. Ja zainteresowałem się Chinami tuż przed studiami jakis 2009. Po przeczytaniu ksiażkiJonathana Fenby'iego - Chiny - tej cegły
[url]http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2500,Chiny[/url] :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-26-2013, 14:13
lisulinek lisulinek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie wspaniały jest chiński. Ile można się uczyć tych wszystkich podobnych do siebie języków indoeuropejskich?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-28-2013, 21:07
dosia dosia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi sie, ze problem z jezykami orientalnymi polega na tym, ze na poczatek wlasnie roznice w alfabetach odstraszaja, bo ludziom wydaje sie, ze niemozliwe jest nauczyc sie czegos czego nie potrafimy nawet na pcozatek w miare odczytac. Cos w tym na pewno jest. Osobiscie jest mi trudno powiedziec, bo zadnego orientalnego jezyka sie nie ucze. Jesli natomiast chodzi o arabski to mysle, ze najwieksza trudnosc polega na tym, ze arabski arabskiemu nierowny i tak naprawde gdzie by nie pojechac sa duze roznice w zakresie tego jednego jezyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.