Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-30-2011, 14:59
Dunya's Avatar
Dunya Dunya jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań/Warszawa
Domyślnie

Azjatów ta nietolerancja tak bardzo nie dotyka, bo są uważani za pracowitych, spokojnych i "potencjalnie niegroźnych". Gorzej mają Indusi, Arabowie, Turcy czy Murzyni, bo ich się oskarża o lenistwo, terroryzm i życie z socjalu.
Stary 09-30-2011, 15:51
cdf55 cdf55 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Opole
Domyślnie

Mnie Azjaci kojarzą się głównie z handlem. Hasło "żółty" w tej branży ma swoje dobre i złe strony. Zapytajcie kogoś kto z nimi pracował. Polscy menadżerowie w zetknięciu z azjatycką szkołą i kulturą pracy maja czasami poważne problemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2011, 23:24
zmillka zmillka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może dla niektórych jest atrakcyjny, ale w takim razie nie rozumiem skąd takie ogromne problemy asymilacją. Czy chodzi tylko o polską nietolerancję?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2011, 08:57
litka76 litka76 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Przyborów
Domyślnie

Myślę, że jest atrakcyjna, choćby dlatego, że różni się od krajów azjatyckich. Jako turyści widzą nasz kraj zupełnie inaczej niż my.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2011, 15:03
MaciejC MaciejC jest offline
Kumotr

Domyślnie Turystyka

Z mojej perspektywy - tzn. przewodnika wycieczek japońskich - jakiegoś zatrzęsienia nie ma, ale Wieliczka jest odwiedzana dość intensywnie. Przy czym - Japonia znika całkowicie gdy tylko zrobi się chłodniej. Poza tym przekrój wiekowy to tak 65+. Młode osoby są albo z ich obsługi grup, albo są to osoby towarzyszące tym starszym. W moim regionie dominuje stała trasa Kraków-Wieliczka-Oświęcim i dalej do Pragi. Słyszałem o ekspresowcach potrafiących zrobić cały ten szlak w jeden dzień. Kiedyś tłumaczyłem taką jedną grupę co 'robiła' Oświęcim w 45' - w podobnym czasie stare miasto.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-02-2018 o 20:57. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2011, 17:20
megan1 megan1 jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Polska jest zdecydowanie atrakcyjna dla Azjatów pod względem turystycznym i inwestycyjnym. Sama uczę kilku Koreańczyków i co jakiś czas podpytuję ich o to co sądzą o naszym kraju. Wielu z nich zafascynowanych jest architekturą Krakowa, czy Wrocławia. Chwalą też sobie samych Polaków i twierdzą, że jesteśmy bardzo mili i gościnni. Fakt, nasz kraj nie jest tak technologicznie zaawansowany jak część azjatyckich państw, ale mimo wszystko dla wielu z nich pobyt w Polsce to niezapomniana przygoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2011, 20:39
Rydzu's Avatar
Rydzu Rydzu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że dla Azjatów Polska to swojego rodzaju wycieczka w nieznane, taka wyprawa w "dżunglę". Wszystko tu odbiega od normy, sama podróż komunikacją miejską musi być dla nich szokiem ; D. Inne jedzenie, inna mentalność, inny tryb życia. Myślę, że dla zabieganych Azjatów Polska to również jakiś rodzaj przystani, bo jakby nie patrzeć - nie żyjemy tak szybko i intensywnie jak większość prosperujących krajów azjatyckich.
Here is a lesson in creative writing. First rule: Do not use semicolons. They are transvestite hermaphrodites representing absolutely nothing. All they do is show you've been to college. Kurt Vonnegut, A Man without a Country
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2011, 21:43
redbox's Avatar
redbox redbox jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Rydzu Pokaż post
Myślę, że dla Azjatów Polska to swojego rodzaju wycieczka w nieznane, taka wyprawa w "dżunglę". Wszystko tu odbiega od normy, sama podróż komunikacją miejską musi być dla nich szokiem ; D. Inne jedzenie, inna mentalność, inny tryb życia. Myślę, że dla zabieganych Azjatów Polska to również jakiś rodzaj przystani, bo jakby nie patrzeć - nie żyjemy tak szybko i intensywnie jak większość prosperujących krajów azjatyckich.
Dokładnie, tak jak dla Polaków Chiny są wstrząsem kulturowym tak dla Chińczyków Polska jest czymś niewyobrażalnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2011, 15:20
viper_pred viper_pred jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Rydzu Pokaż post
Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o pobyt stały, to właśnie ten ostatni argument może być kluczowy. Komunikacja rzadko kiedy jest punktualna, pracownicy - zamiast zostawać w biurze aż do późnego wieczora - urywają się z pracy pół godziny przed końcem... Dla osób wychowanych w kulturze, gdzie kultura pracy jest bardzo głęboko zakorzeniona, a zegarki można nastawiać według przyjazdów metra, kraje europejskie muszą być niezłą odskocznią.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-02-2018 o 21:02. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2012, 11:52
mzywiecka mzywiecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bezon Pokaż post
Myślę, że jak najbardziej tak, o czym świadczą tłumy wycieczek . Japończycy są zakochani w Chopinie, miejsca z nim związane są więc dla nich obowiązkowym punktem wycieczek. Na pewno odwiedzi nas też Azjata zainteresowany historią. Nie wiem czy coś jeszcze mogłoby takiego turystę zainteresować. Te dwie rzeczy są typowo polskie, "zachodnią egzotykę" znajdzie w całej UE.
Zgadzam się, studiuję na Akademii Muzycznej i co roku przyjeżdża do nas coraz liczniejsza grupa Azjatów, szczególnie z Chin. Twierdzą, że z dyplomem z naszej uczelni łatwiej będzie znaleźć pracę w ich ojczystym kraju. Także nie tylko pod względem turystycznym Polska może wydawać się atrakcyjna.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-02-2018 o 21:03. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.