Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-14-2016, 13:50
NataliaCh NataliaCh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może to być kaprys, który z czasem ujawni się jako niezła inwestycja. Osobiście uważam, że traktowanie nauki języka np. chińskiego wyłącznie w kategoriach "inwestycji" może odebrać bardzo dużo frajdy. Nastawienie na "sukces" i przeliczanie biegłości na profity to niepotrzebne stresory, zwłaszcza na początku nauki. Wydaje mi się, że najlepiej jest o tym nie myśleć i po prostu robić to, co lubimy. Pragmatyczne cele mogą zamienić fajną przygodę w obowiązek, a wtedy nasza produktywność naprawdę bardzo się zmniejsza. Od kaprysu warto zacząć! I pielęgnować jako pasję. Pasja to chyba najlepsza inwestycja, jaka może być.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2017, 11:34
duerer duerer jest offline
Kumotr

Smile

Języki orientalne to dobra inwestycja także z tego powodu, że jest to dobry trening już poznanego języka europejskiego, np. angielskiego czy niemieckiego. Niewiele jest źródeł do tych języków po polsku, więc trzeba używać trzeciego języka jako "pośrednika".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2017, 22:50
sakura9203 sakura9203 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem chyba jedną z tych osób, które idealistycznie uważają, że każda wiedza jest bardzo wartościowa i nie należy wybierać języka czy kierunku studiów kierując się wyłącznie aktualnymi trendami na rynku pracy. Studiowanie czy uczenie się danego języka ma być przede wszystkim przyjemnością. Jeśli coś już tą przyjemnością jest, to zwykle dużo więcej serca wkłada się w taką naukę i siłą rzeczy osiąga się dobre wyniki, a wtedy także praca się znajdzie i człowiek sobie w dzisiejszym świecie poradzi. Grunt to pasja do tej pory takie nastawienie mnie nie zawiodło .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-23-2018 o 17:38. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2017, 23:51
Romusen Romusen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sakura9203 Pokaż post
Jestem chyba jedną z tych osób, które idealistycznie uważają, że każda wiedza jest bardzo wartościowa i nie należy wybierać języka czy kierunku studiów kierując się wyłącznie aktualnymi trendami na rynku pracy. Studiowanie czy uczenie się danego języka ma być przede wszystkim przyjemnością. Jeśli coś już tą przyjemnością jest, to zwykle dużo więcej serca wkłada się w taką naukę i siłą rzeczy osiąga się dobre wyniki, a wtedy także praca się znajdzie i człowiek sobie w dzisiejszym świecie poradzi. Grunt to pasja do tej pory takie nastawienie mnie nie zawiodło .
Zgadzam się z Tobą w stu procentach . Jak do tej pory dzięki wybraniu trochę za bardzo popularnego języka orientalnego udało mi się poznać świetnych ludzi, pomieszkać trochę w Japonii, poznać lepiej fantastyczną kulturę, o której niewiele wcześniej wiedziałam i dostać fajną pracę. No i zacząć się uczyć kolejnego języka orientalnego, bo to uzależnia jednak . Wiem że nie zostanę milionerką, ale myślę, że jakoś sobie dam radę w życiu.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-23-2018 o 17:38. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2017, 17:56
sakura9203 sakura9203 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Romusen Pokaż post
Zgadzam się z Tobą w stu procentach . Jak do tej pory dzięki wybraniu trochę za bardzo popularnego języka orientalnego udało mi się poznać świetnych ludzi, pomieszkać trochę w Japonii, poznać lepiej fantastyczną kulturę, o której niewiele wcześniej wiedziałam i dostać fajną pracę. No i zacząć się uczyć kolejnego języka orientalnego, bo to uzależnia jednak . Wiem że nie zostanę milionerką, ale myślę, że jakoś sobie dam radę w życiu.
Cieszę się, że nie tylko ja tak myślę . Poza tym nie wiadomo co jeszcze życie i czas przyniesie, skończenie takiego lub innego kierunku nie warunkuje tego, czy ktoś zostanie milionerem, czy nie, więc jeszcze się okaże .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-23-2018 o 17:39. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 15:02
duerer duerer jest offline
Kumotr

Domyślnie

Popieram Twój zapał. Jeśli człowiek oddaje się czemuś w stu procentach, to prędzej czy później ma z tego korzyści. Zresztą, w dzisiejszych czasach osoby z dobrą znajomością nie tylko języka, ale i kultury orientalnego kraju są moim zdaniem na wagę złota. Jako przeciwwaga dla tych, którzy zapatrzeni w Polskę, nie widzą poza nią świata. W takim kontekście język orientalny jest inwestycją poszerzającą horyzont.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-23-2018 o 17:39. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.