Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-23-2018, 11:13
cassie97 cassie97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Staram się nie zwracać uwagi na to jakich słów ktoś nadużywa. No chyba, że są powtarzane w kółko. Mnie najbardziej irytuje słowo "sztos". A ostatnio stało się ono tak popularne, że wśród niektórych znajomych potrafię je usłyszeć kilka razy w ciągu jednej wypowiedzi.

Ja natomiast sama łapię się na nadużywaniu niektórych słów. Dla mnie wszystko jest "spoko". Jak coś się stanie to "masakra". I "ogólnie" to nie "ogarniam", które słowa wypowiadam częściej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2018, 12:19
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mariakupiec Pokaż post
Jakie są, według Was, najbardziej nadużywane słowa w języku polskim? (pomijając oczywiście wulgaryzmy)
Myślę, że niektóre z nich to:
generalnie, masakra, w ogóle, chyba, tej (Poznań i okolice), co...
Nie stawiałabym chyba z masakrą w jednym szeregu. Jeżeli ktoś się waha to jak to ma w końcu wyrazić.
Masakra ma "masakrycznie" dużo zastępników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2018, 16:21
Łania Łania jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie trochę denerwuje, że "sory" tak się wryło w nasz język, że wypiera "przepraszam". Sama go używam, ale jak się nad tym zastanowię to mnie drażni. Kolejne nadużywane słowa w moim otoczeniu to wspomniane już wielokrotnie "generalnie" i "ogólnie". W wiadomościach od wielu lat nadużywam "XD", trudno się tego pozbyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2018, 17:41
MartineZ MartineZ jest offline
Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Thumbs up

Cytat:
Zamieszczony przez Łania Pokaż post
Mnie trochę denerwuje, że "sory" tak się wryło w nasz język, że wypiera "przepraszam". Sama go używam, ale jak się nad tym zastanowię to mnie drażni. Kolejne nadużywane słowa w moim otoczeniu to wspomniane już wielokrotnie "generalnie" i "ogólnie". W wiadomościach od wielu lat nadużywam "XD", trudno się tego pozbyć.
oooo co do nadużywania ubiegłorocznego zwycięzcy "Młodzieżowego Słowa Roku" to się zgodzę. Uniemożliwa nam to niejako pociągnięcie rozmowy w dalszym kierunku, odbiorca i mówca potrafią godzinami "iksdedować" nie rozmawiając ani trochę konstruktywnie. Myślę, że to w dużym stopniu wynika z zaszyciem się młodych ludzi (przede wszystkim) w tzw czatowanie. Rozmowy online oddalają nas od życia społecznego, przykuwają do ekranu komputera czy telefonu... Ostatni raz dzieci na pobliskim placu zabaw widzialam pół roku temu, a jeszcze 2-3 lata temu, właściwie od zawsze, był on pełen bawiących się dzieciaków :/ ktoś jeszcze gra w "gumę"? I really hope yes!
Wyobraź sobie Łaniu, że na żywo mówisz komuś "XD" zamiast zwyczajnie parsknąć śmiechem? Ludziom po prostu łatwiej nie mieć kontaktu en face z rozmówcą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2018, 13:53
joanmaj joanmaj jest offline
Kumotr

Domyślnie

W telewizji razi mnie nadużywanie słowa "specjalny". Wszystko jest dziś specjalne. W jakimś serwisie informacyjnym słyszałam, że podczas jakiegoś wydarzenia wyświetlano coś na "specjalnym telebimie", przy czym telebim wyglądał "niespecjalnie", jak zwykły telebim. Bardzo często słyszę to słowo tam, gdzie naprawdę jest ono zbędne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2018, 15:07
Łania Łania jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez MartineZ Pokaż post
Wyobraź sobie Łaniu, że na żywo mówisz komuś "XD" zamiast zwyczajnie parsknąć śmiechem? Ludziom po prostu łatwiej nie mieć kontaktu en face z rozmówcą.
To się niektórym zdarza, naprawdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.