Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-2018, 11:25
RutW's Avatar
RutW RutW jest offline
Kumotr

Miejscowość: Piotrków Tryb.
Domyślnie Poligloci wśród nas

Cześć i czołem!
Ciekawskie ze mnie stworzenie, a że jestem tu od niedawna, to miło będzie lepiej poznać Was forumowiczów. Czy są w naszym gronie poligloci, osoby biegle władające kilkoma językami? Jakimi władacie językami? I przede wszystkim jak Wam się to udało? Szczerze podziwiam takie osoby. Trzeba być geniuszem, mieć świetną pamięć, kochać języki? Co Waszym zdaniem jest kluczem do sukcesu w nauce większej liczby języków? W naszej rzeczywistości cztery języki to już coś. Dla porównania taksówkarz z Ghany biegle posługuje się 5 językami (Hausa, Twi, Ga, Ewe, angielski jako lingua franca) i nie ma się czym chwalić, bo nie jest wyjątkiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 13:14
joannazdonek joannazdonek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie nazwałabym siebie poliglotą ale znam 3 języki, angielski bo uczyłam się od podstawówki, rosyjski od liceum ale na tym poprzestałam więc zapewne jest to poziom A1.... i niderlandzki bo takie wybrałam studia. Teraz celem jest niemiecki i ciągnięcie rosyjskiego, zobaczymy jak to wyjdzie najważniejszy jest według mnie zapał, motywacja wewnętrzna, sumienność i systematyczność, trzeba sobie te kilka godzin poświęcane na dany język w tygodniu wpisać w życiorys i tego się trzymać, tak to zawsze wypadnie coś "ważniejszego" i tyle z tego będzie. Mówię niestety z własnego doświadczenia... do tego jeśli ktoś jest samoukiem to zaopatrzyć się w jakąś książkę lub bazować na kursach internetowych za darmo. Samemu - słówka, gramatyka, słuchanki a potem jak już wzbijemy się na wyżyny dobrze zapisać się na konwersacje lub odgrywać monologi jak budżet nie pozwala na wykupienie lekcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2018, 16:05
vladiator25 vladiator25 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Chyba też nie jestem poliglotem, ale swobodnie posługuję się rosyjskim, ukraińskim, angielskim i polskim. Pierwszych 3 języków uczyłem się od dzieciństwa, polski zacząłem uczyć 3 lata temu. Właśnie, gdy zacząłem naukę języka polskiego, zauważyłem, że nie mogę normalnie posługiwać się językiem ukraińskim, ponieważ te języki mają sporo podobnego słownictwa. Taką sytuację też miała moja siostra, która przez całe życie uczyła się angielskiego, przyjechała mieszkać do Niemiec i ten angielski u niej prawie całkiem wyleciał z głowy, bo jest dużo podobieństwa między tymi językami
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.