Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-29-2012, 22:58
Lad's Avatar
Lad Lad jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Super! Dzięki za link!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2012, 18:10
gabrielle gabrielle jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez angis Pokaż post
chodziłam kiedyś na zajęcia z 1 dziewczyną z filologii hiszpańskiej która dostała się ponoć na praktyki do lux ,
ja może będę składać na zimę
staże w brukseli są dla studentów/absolwentów studiów dla tłumaczy konferencyjnych z tego co wiem, więc się nie kwalifikuję
Czy przede wszystkim dowiedziała się, co najbardziej "punktuje" przy rekrutacji?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2012, 22:06
angis angis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KatarzynaCh Pokaż post
I jak koleżanka wspomniała ten staż? Warto było?
Nic niestety nie jestem w stanie powiedzieć, nie znam tej dziewczyny, po prostu kiedyś na zajęciach z bloku pedagogicznego pochwaliła się że na takowy staż się dostała (kończyła wtedy magisterkę z f.hiszpańskiej,wspomniany francuski znała lepiej czy gorzej bo na UAmie na hiszpańskiej jest on obowiązkowy) ja, czego obecnie żałuję, nie dopytałam się jej , byłam na I roku studiów i myślałam raczej o czekającym na mnie egzaminie z PNJF na koniec roku (zupełnie z resztą nie potrzebnie) a nie o jakiś odległych stażach zawodowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2014, 15:53
jola_go@hotmail.com's Avatar
jola_go@hotmail.com jola_go@hotmail.com jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez psalek Pokaż post
Niedawno skończyłam staż w Parlamencie, co prawda nie w wersji tłumaczeniowej (byłam Robert Schuman fellow, general option), ale również przechodziłam przez selekcyjne sito.. I szczerze mówiąc cała procedura jest dość przypadkowa.. Często się zdarza, ze kandydaci są wybierani na podstawie dziwnych kryteriów, bo większość unitów nie ma czasu na przeglądanie setek kandydatur.. Dlatego nie warto się zrażać i próbować do skutku, a nawet lobbować na swoją korzyść jeśli wiecie gdzie chcielibyście pracować! Przynajmniej tak to działa w tej ogólnej wersji.
Hej Co rozumiesz przez "lobbować na swoją korzyść"? Pisać maile, dzwonić ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2014, 23:59
fka_b fka_b jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja dostałam się na staż do Rady Europy w Strasburgu, ale tam nie ma staży tłumaczeniowych.Ja będę w wydziale komunikacji i public relations. Jeśli kogoś by to interesowało, służę pomocą :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2019, 01:24
monikaborzecka monikaborzecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wątek już dawno nie był odświeżany, niemniej jednak spróbuję Wybieram się w tym roku na studia magisterskie, znam bardzo dobrze angielski i rumuński, trochę gorzej portugalski i francuski. Chciałabym przez te dwa lata przygotować się na tyle dobrze, żeby po studiach mieć możliwość dostania się na staż w jednej z instytucji unijnych (najchętniej w Brukseli, ale po przeczytaniu wątku widzę, że to dość skomplikowane). Czy ktoś może był niedawno na takim stażu i ma jakieś rady? W jakim stopniu znajomość francuskiego jest niezbędna? Będę wdzięczna za każdą sugestię!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2019, 13:24
Kimchi's Avatar
Kimchi Kimchi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja aplikowalam w tym roku na staż ale administracyjny, właśnie czekam na wyniki. Faktycznie zależało mi na tłumaczeniowym, ale jeszcze drugiego języka nie znam na takim poziomie, aby się na to porwać. Myślę, że to świetna szansa, dobre stypendium i nieocenione doświadczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2019, 22:52
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja aplikowałam w tym roku na staż tłumaczeniowy do Komisji Europejskiej i po przejściu preselekcji odpadłam na eligibility check...powody podano dwa - brak wymaganej znajomości języków (po załączeniu przeze mnie certyfikatów językowych na poziomach C1 z francuskiego i C2 z niemieckiego...jestem rozczarowana, bo w ogóle nie rozumiem o co chodzi) i praca w czasie studiów (tzn. jak rozumiem, praca w czasie studiów nie liczy się jako doświadczenie zawodowe - trochę naciągane, ale szkoda mi nerwów). Będę próbować na administracyjny albo do innej instytucji. Tak łatwo się mnie nie pozbędą!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.