Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-02-2019, 14:26
Morana Morana jest offline
Kumotr

Domyślnie Podcasty w Hiszpanii

Dzień dobry,

skoro podcasty są ostatnimi czasy na topie prawie tak jak seriale na Netflixie, poszukiwałam ostatanio czegoś po hiszpańsku. Przede wszystkim rzuciły mi się w oczy specjalne podcasty do nauki hiszpańskiego, pozwalające zaznajamiać się ze słownictwem i różnymi akcentami, opowiadające o kulturze itd... np.: [url]https://vidasenespanol.com/[/url]
[url]http://www.espanolautomatico.com/[/url]

Brakuje mi jednak czegoś nienastawionego konkretnie na naukę, jakiegoś zwykłego podcastu, którego słuchają zwykli Hiszpanie. Może jakieś historie z życia wzięte, albo z podróży, albo śmieszne zdarzenia?... Coś naturalnego...

Macie jakiś podcast do polecenia?
A czego Wy słuchacie po hiszpańsku? Pochwalcie się.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2019, 12:50
aleksandra17 aleksandra17 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, tak więc dołączam się do niego.
Ostatnio też szukałam jakiś fajnych kanałów na yt w języku hiszpańskim, niebędących typowo edukacyjnymi, lecz pokazujących prawdziwy język, jakiego używają Hiszpanie. Znajomy Latynos mieszkający w Hiszpanii polecił mi talk show La Resistencia dostępny na yt, ale może ktoś zna też jakieś inne fajne kanały
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2019, 13:42
dabrowskanat dabrowskanat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na stronie rtve.es jest mnóstwo filmików, artykułów, itp. z różnorodnych kategorii bez limitu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2019, 23:36
aleksandra17 aleksandra17 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Niby tak, ale w TV język jest często sztuczny i mało naturalny, np w serialach czy programach informacyjnych, dlatego to nie to samo co śledzenie jakiegoś youtubera, moim zdaniem przynajmniej. Chyba że mowa np o talk show,czy innych programach tego typu, gdzie uczestnicy posługują się spontanicznym językiem. Zatem jakieś szczególne programy na RTVE godne polecenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2019, 07:39
kar318 kar318 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja podcastów po hiszpańsku i nie tylko słucham przez aplikacje Google podcasts. Jeśli ktoś "produkty" tej firmy lubi to z pewnością trafi w gust. Kanały do nauki języka też niekoniecznie mi pasują, Często są bardzo podstawowe, a chcę tylko poszerzać słownictwo i gramatykę, słuchać na bieżąco, a nie się uczyć. Myślę że w takim wypadku warto poszukać tego, czym się interesujemy lub w obrębie naszej specjalizacji. Ja słucham biochemicznych podcastów, typowo naukowych, dotyczących przeprowadzonych badań czy konferencji. Dużo daje taka wiedza ogólna jeśli się ktoś zajmuje daną dziedziną.
Relaksujacych ciekawostek na każdy temat polecam poszukać na TED en español (w Google podcasts właśnie)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.