Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-25-2019, 23:21
BlueLily BlueLily jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Rodzajniki! Szczególnie te, które nie zgadzają się z płcią, językiem polskim, czy których nie można jakoś logicznie wytłumaczyć, żeby zrozumieć zasadę, tylko trzeba nauczyć się ich na pamięć.
Również false friends - ogromny problem; szczególnie w języku rosyjskim, który przez podobieństwo w wielu słowach/zasadach itp. bardziej skłania nas do popełniania błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2019, 02:19
adrianm2 adrianm2 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Odmiana przez przypadki oraz zapamiętanie rodzajników (zwłaszcza więcej niż dwóch - dlatego uczę się niderlandzkiego i norweskiego bokmĂĽl) sprawiają mi kłopot. Poza tym zdarza mi się mylić w mowie szyk końcowy. W piśmie nie sprawia mi już żadnych problemów, ale próbując mówić szybko i płynnie, często daję czasownik w złym miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-30-2019, 14:35
Ania5340 Ania5340 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie w angielskim irytuje częste występowanie phrasal verbs. Jest ich po prostu dużo i ciężko jest je do końca opanować, poza tym zazwyczaj ciężko jest się domyślić znaczenia danego phrasala tłumacząc go sobie 1:1 na polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2019, 14:30
poplawskiwiktor poplawskiwiktor jest offline
Kumotr

Domyślnie

Długie słowa i niejasne pochodzenie niektórych rodzajników w języku niemieckim były dla mnie koszmarem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.