Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-13-2019, 16:30
kokish's Avatar
kokish kokish jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bfree Pokaż post
Można łączyć szwedzki z niemieckim, niderlandzkim, angielskim, rosyjskim i np. hiszpańskim. Wtedy nic się nie miesza...
Oj, no nie wiem, czy nic się nie miesza, na studiach mam jedynie szwedzki, z niemieckim brak kontaktu od matury, a i tak czasem słówko zdarzy się pomylić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2019, 17:15
Pavel Pavel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Polecam szwedzką stronę KORP. Można tam znaleźć informacje na temat częstotliwości użycia każdego szwedzkiego słowa w różnych źródłach zarówno w blogach, jak i gazetach. Dodatkowo ptak w nazwie strony został zapożyczony z mitologii nordyckiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2019, 16:56
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kokish Pokaż post
Oj, no nie wiem, czy nic się nie miesza, na studiach mam jedynie szwedzki, z niemieckim brak kontaktu od matury, a i tak czasem słówko zdarzy się pomylić
Ale czy ja pisałem o studiach, czy o kursach na Duolingo. Bo chyba nie mam rozumieć, że na studiach przerabiacie kurs na Duolingo? Jedyną możliwością na Duolingo jest nauka szwedzkiego po angielsku lub po arabsku. Niemiecki też możesz wybrać po angielsku lub po arabsku. O jakich kursach piszesz? Robisz je po arabsku, czy po angielsku? Który miesza się z którym, bo za nic już nie rozumiem. Robisz szwedzki po arabsku i niemiecki po angielsku, czy odwrotnie? Poniżej cytat:

"Szwedzki na Duolingo

Szwedzki na Duolingo wymaga znajomości podstaw języka angielskiego. Można powtarzać, czy nawet uczyć się tych języków jednocześnie. Kurs szwedzkiego jest dużo krótszy, porównując z innymi językami jak: niemiecki, niderlandzki, norweski czy duński. Kurs szwedzkiego można przejść tak szybko, jak angielski dla Polaków. Najlepsze efekty daje podnoszenie każdej jednostki lekcyjnej na poziom 5 (wzrasta intensywność i poziom trudności ćwiczeń). Dla osób powtarzających szwedzki najlepszym rozwiązaniem jest szybkie zaliczanie całych działów, czy jednostek lekcyjnych poprzez zaliczanie testów (dozwolone są 4 błędy). Dla uczących się polecam zupełnie inny sposób. Najpierw naukę słownictwa z danej jednostki lekcyjnej, a dopiero wtedy przerobienie danej lekcji na Duolingo. Można to uzyskać poprzez korzystanie z Tinycards (fiszki). W tym aspekcie szwedzki bije inne kursy, bo ma całość słownictwa z kursu uporządkowaną według lekcji z kursu w wersji fiszek. Uczący się najpierw uczą się nowych słówek, a potem realizują lekcję z nimi związaną, podnosząc na piąty poziom.
Większość osób uczących się szwedzkiego i tak rozpoczyna kursy z norweskiego, czy duńskiego. Nie polecam na początek, bo akurat te języki się nieco na początku mieszają. Można łączyć szwedzki z niemieckim, niderlandzkim, angielskim, rosyjskim i np. hiszpańskim. Wtedy nic się nie miesza..."
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.