Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-09-2017, 20:21
iwka33 iwka33 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Swój własny słownik w Tłumaczu Google

Zgadzam się z opinią, iż Tłumacz Google nie nadaje się do przekładu dłuższych zwrotów i wyrażeń. Ja jednak z tłumacza Google dość często korzystam, jeżeli chodzi o przekład pojedynczych wyrazów. Kiedy jestem pewna co do "zaproponowanego" przez tłumacza odpowiednika w języku docelowym zapisuje go w Słowniku Google. Dzięki niemu możemy zapisywać wybrane słowa, czy zwroty wraz z i ich tłumaczeniem. Zapisaną listę mamy zawsze pod ręką. Dzięki Słownikowi można tworzyć interaktywne ( możliwość posłuchania wymowy oraz modyfikacji zwrotu bezpośrednio w oknie Tłumacza) zestawy słownictwa do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2017, 01:43
potattoe potattoe jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Na pewno zależy to od pary językowej. Tłumaczenia z polskiego na angielski często kończą się katastrofą, jednak z angielskiego na niemiecki i odwrotnie radzi sobie całkiem nieźle. Na zajęciach z niemieckiego, by uzyskać prawidłowe tłumaczenie, oryginał wpisywałam po angielsku, nie po polsku.
Swoją drogą, ciekawi mnie jak działa system poprawy tłumaczeń dostępny w GT - proponowanie nowego tłumaczenia, korekta itp. Czy wprowadzane poprawki są jakoś brane pod uwagę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2017, 08:52
Lily Lily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumaczenie Google są automatycznie...komputer nie jest człowiekiem i nie używa na codzień danego języka i nie zna wszystkich zwrotów lub szyku zdania. Osobiście nie polecam firmom poważnym bazować się tylko na Google translator.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2017, 11:45
MKat MKat jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Google Translator'a unikam jak ognia. Wolę nieznane słowo spróbować wyszukać w słowniku niż kierować się tłumaczeniem maszynowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2017, 21:26
sabina71's Avatar
sabina71 sabina71 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tłumacz Google jest bardzo "wygodnym" narzędziem pracy, ale może co najwyżej wspomagać tłumacza przy tłumaczeniu poszczególnych słówek. Przy przekładzie tekstu, dłuższe zdania brzmią komicznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2017, 03:27
potattoe potattoe jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Muszę przyznać, że Google Translate zaskakująco dobrze sprawuje się w przypadku tłumaczeń unijnych. Oczywiście nie twierdzę, że ślepo można ufać i spokojnie korzystać z tłumaczenia maszynowego - używam go z racji tego, że dopiero zaczynam przygodę z tłumaczeniami unijnymi, których teksty charakteryzuje duży stopień skomplikowania. Często zdarzają się długie zdania, gdzie problem sprawiać może nawet zlokalizowanie podmiotu - w tym wypadku Google pomaga uchwycić ogólny sens zdania, później przychodzi czas na przeanalizowanie wyniku i sprawdzenie terminologii. Chciałabym podkreślić, że właśnie w zakresie wspomnianej wyżej terminologii - przynajmniej w sprawdzonych przeze mnie przykładach - Google rzadko kiedy popełnia błąd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.