Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-07-2014, 10:04
ANKARA ANKARA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja się uczyłam na AMAR EN TIEMPOS REVUELTOS y polecam, o ile kogoś nie irytuje tematyka. Ja polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2014, 21:07
Kata Wioleta Kata Wioleta jest offline
Kumotr

Domyślnie

a ja uczyłam się na filmach z Silvią Navarro
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2017, 16:12
lakomikm lakomikm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Śmiało mogę powiedzieć, że języka nauczyłam się dzięki telenowelom. Jak dobrze, że w Polsce mamy lektora...
Teraz, ucząc hiszpańskiego widzę, że to nie tylko był mój sposób na język. Wiele moich uczniów zna sporo słówek właśnie dzięki telenowelom.
Wielu ludziom oglądanie telenowel może wydawać się stratą czasu. Oczywiście może tak być. Jednak jak pokazuje ten wątek, "głupie telenowele" nauczyły część z nas z hiszpańskiego, a to raczej dobra strona oglądania telenowel...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2017, 13:06
maly_chinczyk maly_chinczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

myślę, że telenowele to świetny pomysl na naukę każdego języka - w przypadku nauki hiszpańskiego osobiści wolę muzykę/karaoke niz telenowele ale za to seriale świetnie sprawdzają się do nauki angielskiego (polecam Game of thrones, Grey's Anatomy, Boston Public czy Black List).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2017, 04:56
Anioleczka Anioleczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nigdy nie uczyłam się hiszpańskiego w szkole a okazuje się, że dużo rozumiem i to właśnie zawdzięczam telenowelom. Najlepsze jest to, że mając jakieś 12 lat wtedy nawet nie zdawałam sobie sprawy, że oglądając je czegokolwiek się uczę. Mam wrażenie, że to trochę jak z grami komputerowymi- uczymy się nie zauważając tego nawet i bez większego wysiłku- a tak najlepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2017, 22:19
Hoglady Hoglady jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Hiszpańskiego się nigdy nie uczyłam, ale oglądałam Zbuntowanego anioła , a potem Rebelde ( Zbuntowani) i zawsze coś tam w głowie zostało. Oczywiście tylko sztandarowe zwroty typu "kocham cię", "przepraszam" ,"nienawidze" - typowe dla telenowel
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2017, 21:22
Katya Katya jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Mnie oglądanie telenowel w oryginale pozwoliło na osłuchanie się z językiem, zwłaszcza z jego kolokwializmami, także jeżeli lubicie telenowele, to polecam właśnie oglądanie ich w oryginalnej wersji językowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2017, 14:44
pelikan850 pelikan850 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie uczyłam się hiszpańskiego, ale dzięki oglądaniu telenowel zostało mi w pamięci wiele przydatnych zwrotów i słówek. W dzieciństwie miałam nawet zeszyt, w którym zapisywałam jakieś proste hiszpańskie słówka, które wyłapałam właśnie z telenoweli. W przyszłości chciałabym się dobrze nauczyć hiszpańskiego i planuję wykorzystać telenowele do nauki, czyli połączyć przyjemne z pożytecznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2017, 14:57
sankre sankre jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Większość tych telenowel jest z Ameryki, więc używają nieco innego hiszpańskiego niż castellano. Jako dziecko uwielbiałam te wszystkie telenowele, ale jak zaczęłam się uczyć języka to zaczęły denerwować mnie niektóre różnice. Polecam za to sitcom Rodzina Serrano, który został wyprodukowany w Hiszpanii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2017, 11:39
polakm96 polakm96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak byłam młoda uwielbiałam Zbuntowanych. Teraz już telenowel nie oglądam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki