Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-22-2019, 10:39
AnnaStoch AnnaStoch jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Polska, Kraków
Domyślnie Wycena własnej pracy

Cześć!
Niedawno przetłumaczyłam kilka piosenek na warsztaty myzyczne. Zostałam poproszoną o wycenę własnej pracy i nie miałam pojęcia, jaką kwotę podać. Jestem studentką, w warsztatach brało udział prawie sto osób (na koncercie śpiewali piosenki w moim tłumaczeniu), a zlecenie dostałam od znajomego i przyjęłam, wcale nie oczekując pieniędzy. Nie podpisaliśmy też żadnej umowy. Jak wyceniacie swoją pracę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2020, 20:43
dsojka dsojka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja najczęściej, oczywiście z wyłączeniem tłumaczeń w formie nazwijmy to klasycznej, gdzie stawka godzinowa tudzież za stronę jest ustalona do pewnego stopnia przez rynek, to w sytuacji kiedy nie wiesz, zastanów się ile godzin temu poświęciłaś i przelicz to na satysfakcjonującą dla siebie godzinówkę, a tu już pytanie brzmi na ile wyceniasz swój czas, zastanów się ile warte byłoby np.: tłumaczenie tekstu jakie wykonałabyś w tym czasie, to daje zawsze jakąś bazę odniesienia. To takie moje zdanie. Chyba że po prostu oczekujesz tutaj wynagrodzenia symbolicznego, ale po fakcie zaistnienia tego postu, oceniam że tak nie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.