Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-24-2014, 11:58
eunpl97 eunpl97 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ależ dlaczego nauka niemieckiego miała by być nieprzyjemna?
Ja mam zamiar kiedyś podejsć do tego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 13:43
nbugajewska nbugajewska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie radziłabym... Nauka dwóch na raz wywołuje czasem mętlik w głowie, a trzy? Uff Lepiej mniej, a porządniej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 14:48
letthesunshine letthesunshine jest offline
Kumotr

Domyślnie

Możesz próbować, ale np. z językiem podobnym do angielskiego, który już dobre znasz i nie będzie Ci się myliło. Nie polecam dodawania do włoskiego hiszpańskiego, ponieważ są naprawdę bardzo podobne i niestety sprawia to problemy. Przez jakiś czas uczyłam się jednocześnie tych języków i zdarzało mi się wtrącać włoskie zwroty do wypowiedzi po hiszpańsku, podobne problemy mieli moi znajomi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 14:51
AgataL AgataL jest offline
Podszyszkownik

Według mnie na początek 2 wystarczą na raz, żeby się nie mieszały. Myślę, że przy większej ilości nauka jest dosyć ciężka. A potem, to chyba już można po 2-3 języku zaszaleć, bo mamy zbudowaną solidną bazę. U swoich uczniów widzę, że przy nauce większej ilości języków mieszają słówka i konstrukcje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 14:54
Maestro Maestro jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że w dużej mierze zależy to od stopnia opanowanie dwóch pozostałych języków i języków samych w sobie- wiadomo, że łatwiej będzie opanować włoski znając hiszpański niż np. rosyjski znając angielski. Ale jeżeli dwa pozostałe języki są na dobrym poziomie to śmiało można zaczynać trzeci, sam zamierzam tak zrobić. Ale zaczynanie np. trzech języków jednocześnie może już być problemem, tak jak wspomniała przedmówczyni, mieszanie się słówek i konstrukcji może być w tym wypadku nieuniknione.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 14:55
dzebs dzebs jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczę się trzech na raz i nie sprawia mi to większego problemu. Myslę, że wiele zalezy od organizacji czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 14:57
letthesunshine letthesunshine jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uczyłam się jednocześnie hiszpańskiego i rosyjskiego, przy czym mój poziom rosyjskiego był dużo wyższy gdy zaczynałam hiszpański. Bardzo mi to przeszkadzało, choć wydaje się to niemożliwe, to do wypowiedzi po hiszpańsku potrafiłam nieopatrznie wpleść rosyjskie słówka. Jednak kiedy mój poziom hiszpańskiego się podwyższył, problem zniknął. Trzeba przeboleć trudne początki, potem będzie tylko lepiej i jest to możliwe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 15:18
Maestro Maestro jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Być może, wcale nie przeczę Pewnie to zależy od wielu czynników, nie tylko czasu, ale znam osoby, które ucząc się na przestrzeni 7-8 lat trzech różnych języków mieszały wszystkie trzy bez większej świadomości tego... dlatego ja osobiście bym się nie porywał na takie coś- choć może to być błąd, pewnie nie każdy ma takie problemy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 15:25
dzebs dzebs jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Maestro Pokaż post
Być może, wcale nie przeczę Pewnie to zależy od wielu czynników, nie tylko czasu, ale znam osoby, które ucząc się na przestrzeni 7-8 lat trzech różnych języków mieszały wszystkie trzy bez większej świadomości tego... dlatego ja osobiście bym się nie porywał na takie coś- choć może to być błąd, pewnie nie każdy ma takie problemy
Pisząc poprzedniego posta nie widziałam jeszcze Twojego

Ja zauważyłam, zwłaszcza u osób dorosłych 35-40+ podczas nauki języka angielskiego bardzo często wstawiają niemieckie słówka, bo tego jezyka uczyli się w młodości.
Myślę, że wiele też zależy od predyspozycji osób, ale głównie jak ktoś chce, to się nauczy wszystkiego

Ja uczę się angielskiego od dziecka, od kilku miesięcy walijskiego, który nie przypomina żadnego języka, więc ciężko nie jest. Ostatnio wzięłam się również za norweski, to już połączenie niemieckiego i angielskiego. Ale z racji, że angielski bardzo dobrze znam, a niemieckiego prawie wcale, to nie myli mi się nic.

Wiele zależy też pewnie od samego języka, jakiego człowiek się chce uczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 21:00
Minda1287 Minda1287 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Osobiście uważam, że ciężko uczyć się dwóch języków na raz. Chyba, że ktoś ma aż takie zdolności, że wszystko mu się nie mąci w głowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.