Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-26-2014, 20:39
NazarkoM NazarkoM jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Niemieckie wydawnictwo Verlag an der Ruhr - dlaczego warto kupować ich książki?

Kilka lat temu w ramach stypendium odbywałam praktykę w jednej z niemieckich szkół. W trakcie tej praktyki poznałam wiele wspaniałych osób ale przede wszystkim nauczyłam się dużo o samym zawodzie nauczyciela. Wówczas miałam również okazję zapoznać się z wieloma książkami i materiałami niemieckiego wydawnictwa Verlag an der Ruhr ([url]http://www.verlagruhr.de/[/url]). Od samego początku byłam pod ogromnym wrażeniem tych książek i materiałów. Wiele z nich przywiozłam ze sobą do Polski. Jedną książek jest pozycja "Sprachen lernen mit Methode" ([url]http://www.verlagruhr.de/shop/dynvadr/shop/showproddtl.php?item=181[/url]), w której znajduje się 170 przykładów zabaw ułatwiających naukę języka. Książka jest napisana w języku niemieckim ale zaproponowane z niej zabawy można wykorzystać do nauki wszystkich języków. Na stronie wydawnictwa znajduje się mnóstwo wartościowych książek. Wydawnictwo to przygotowuje również gotowe materiały do pracy z lekturami szkolnymi. Treści tych materiałów, zawarte w nich zadania, pomysły są naprawdę wyjątkowe. Znacie jakieś inne niemieckie lub polskie wydawnictwa, których książki są warte polecenia dla nauczycieli, lektorów, wykładowców?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2015, 16:25
Podszyszkownik

Domyślnie

Podbijam temat. Może ktoś się wypowie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2015, 18:57
jz166 jz166 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Ja uważam, że niemieckie podręczniki generalnie prezentują wysokim poziom i dlatego oferta jest bogata. Zawsze jednym z wiodących wydawnictw był Hueber Verlag. Uczącym polecam wpajać uczniom, żeby jak najwcześniej posługiwali się niemiecko-niemieckim słownikiem. To niesłychanie poprawia zasób słownictwa. Bardzo dobrym przykładem jest taki niebieski "grubas" wydany przez Walter de Gruyter Verlag, zawierający również rysunki, co uatrakcyjnia korzystanie ze słownika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2015, 22:16
Podszyszkownik

Domyślnie

jz166, mogłabyś podać link do zdjęcia tego słownika, o którym wspomniałaś? Próbowałam znaleźć w internecie ale bezskutecznie.
Również uważam, że korzystanie ze słownika niemiecko-niemieckiego niesie wiele korzyści. Sama korzystam regularnie ze słownika Dudena oraz Langenscheidta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.